Новости

Apple официјално го открива датумот кога ќе биде претставен iPhone 15

Apple официјално открива дека новиот iPhone 15 ќе биде претставен на 12 септември 2023 година. И не само тоа, ќе бидат откриени и новите...


Датата кога iPhone 15 линијата почнува со продажба

Apple ќе ја лансира својата iPhone 15 серија за 2023 година на 12 или 13 септември, додека уредот се очекува да започне со продажба од 22...


TSMC ја зголемува цената за 3% за A17 Bionic чипот за 2023

Медиумите тврдат дека компанијата што произведува најмногу чипови во светот ја зголемува цената на чиповите. Taiwan Semiconductor...


Новиот iPhone SE доаѓа со голем дисплеј и го отфрла Home копчето

Apple годинава ја претстави новата генерација на својот ценовно прифатлив модел iPhone SE. Неговите карактеристики се прифатлива цена,...


Apple ќе биде првиот со 3nm чип од TSMC

Глобалниот производител за чипови Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) и Samsung обезбедуваат оваа година 3nm чипови. Колку...


Apple очекува од iPhone 14 серијата да се продава подобро од iPhone 13

iPhone 13 серијата беше голем хит досега, со рекордно висока продажба. Apple наводно очекува повисока продажба од следната iPhone 14...


Протече слика со футрола од iPhone 14

Apple ја спрема својата нова линија на iPhone за 2022. 5.4-инчениот iPhone mini ќе биде заменет со класичен 6.7-инчен модел. Моделот што...


iPhone 14 Pro и Pro Max ќе добијат голема батерија и одлични перформанси

Благодарение на Twitter, веќе речиси за се знаеме информации. iHacktu профилот овој пат објави дека следните модели iPhone 14 Pro и...


Apple ќе ги открие iPhone 14, Apple Watch 8 и AirPods Pro 2 на 13 септември

Следниот iPhone ќе биде откриен во септември, како и секоја година: 6.1-инчен iPhone 14, 6.7-инчен iPhone 14 Max, 6.1-инчен iPhone 14...


iPhone 14 Pro со подобар хардвер, iPhone 14 со ланскиот процесор

Apple за четири месеци се очекува да ја претстави новата генерација на смартфони, два послаби iPhone телефони со минатогодишните...


iPhone 14: Конечниот дизајн и спецификациите протекоа

Apple iPhone 14 започнал со EVT тестирање, според аналитичарот Џеф Пу од Haitong International Securities. Се очекува iPhone 14 Pro да...


iPhone 14 може да заглави со истиот A15 Bionic процесор и истиот екран

Минг-Чи Куо тврди дека Apple ќе го остави истиот чип во два модела на iPhone 14 серијата, т.е. A15 Bionic чипот што беше вграден во...


Pixel 7 Pro: Прв поглед на предводникот на Google

Пред само неколку дена почна да протекува идниот Pixel 7 смартфон на Google, кој ќе биде со следната генерација на Exynos модемот,...


Футуристички концепт дизајн на iPhone 14 со драстични промени

YouTube каналот ConceptsiPhone објавил видео со концепт на следниот iPhone 14, за што дизајнот го визуелизирале самите и претпоставиле...