Новости

Samsung Galaxy M11 со супер цена во Европа

Samsung Mobile по шест месеци го лансираше основниот модел Samsung Galaxy M11 и во Европа со многу достапна цена од околу 150 евра откако...


Google не верува дека ќе продаде 1 милион Pixel 5 смартфони

Google дури и самиот не е оптимист дека може да направи поголем успех со лансирањето на новиот Pixel 5 смартфон кој наскоро треба да...


Нема 5G за iPhone 12 mini

Apple оваа година сите модели кои ќе ги лансира ќе ги скрои во посебни категории, па така корисниците кои ќе се решат за поевтините...


Google Maps премина на темната страна

Google полека ги комплетира целосното преобразување на сите системски апликации кои се прилагодени за работа со Dark Mode менито што фати...


Дланката ќе ја користиме за плаќање во иднина, наместо картички

Во Кина веќе речиси се се плаќа со скенирање на лицето, при што овој начин на плаќање ќе биде тешко прифатен во САД и европските земји....


Samsung Galaxy S21 (S30): Кога излегува и спецификации

Samsung Galaxy S21 (или можеби S30) се очекува да пристигне во февруари 2021 година, а во меѓувреме експертите се обидуваат да одгатнат...


FarmVille се гаси од Facebook

Facebook беше многу поинаков пред 10 години во споредба со денешното време, тогаш се играа многу игри, меѓу кои и FarmVille. FarmVille...


HMD се предомисли за Android 11 надградбите на Nokia

HMD Global покажа зошто не е добро да правите „пиши бриши“ на социјалните мрежи. Најпрво го објави распоредот за надградба на нивните...


Погледнете го „еластичниот“ Lenovo ThinkPad X1 Fold таблет

Концептот на флексибилни екрани на преклоп полека наоѓа примена и во категоријата на таблети, а тоа на дело го покажа Lenovo со новиот...


Xiaomi Mi 10T и 10T Pro 5G: Протекоа сите спецификации

Претстојните предводници на Xiaomi се Mi 10T и 10T Pro. Телефоните доаѓаат со неверојатни дисплеи со 144Hz освежување. Mi 10T ќе биде...


Samsung One UI 3.0: Наскоро излегува бета верзија за Galaxy S20

Минатиот месец Samsung ја лансираше One UI 3.0 бета варијантата за девелопери за Galaxy S20 серијата, порано одошто очекуваното,...


Преклопниот смартфон на HTC е малку чуден

После Samsung, Motorola, и Huawei, изгледа дека и HTC се спрема за свој преклопен смартфон. HTC има патент за неколку преклопни смартфони...


iPhone 12 5G: Детали и цени на новите модели

Благодарение на ликстерот Џон Просер, сега знаеме дека евентот за iPhone 12 би можел да се случи следната недела. Поради COVID-19, како и...


ПСА групацијата склучува договор со Тојота

ПСА Пежо Ситроен партнството планира да го прошири производствениот капацитет на Toјoтa, со цел да добие регулаторна дозвола за спојување...


Apple сам дизајнирал специјална заштитна маска

Поради пандемијата од коронавирусот, Apple осмисли заштитна маска во стилот на Apple. Објавено е на YouTube каналот Unboxing Therapy,...


Samsung наскоро со екстра брз полнач од 65W

Samsung Mobile веќе го регистрирал новиот екстра брзо полнач кој ќе има за нив рекорден капацитет на брзо полнење од 65W.


Samsung награден со 48 признанија за дизајн на IDEA 2020

Компанијата Samsung Electronics освои дури 48 награди за извонредниот дизајн, во рамките на меѓународно признатиот настан International...


Претставен Huawei P Smart 2021 со мега батерија

Huawei иако има уште три месеци до крајот на оваа година, веќе го претстави новиот Huawei P Smart 2021 кој како главен адут ќе ја има...


Како изгледа првата летачка безбедносна камера Always Home Cam?

Спојот на дроновите и безбедноста на домот најдобро ја изразува компанијата Ring преку претставувањето на првата летачка камера за надзор...


Објавен нов патент за Huawei Mate X2 со 5 камери

Huawei Mate X2 ќе биде со нов дизајн, кој овој пат го претстави Let'sGoDigital. Дисплејот овој пат се вклопува кон внатрешната...


Google Maps ќе покажува каде има жаришта со COVID-19

Google најави ажурирање на Google Maps, која ќе ни помогне да согледуваме каде има најмногу заболени од коронавирусот. Опцијата е веќе и...