Новости

Apple со креативна реклама за игнорирање на бучавата кај AirPods Pro 2

Apple објави нова реклама за AirPods Pro 2. Втората генерација на премиум безжични слушалки на Apple беа објавени минатиот септември, со...


Huawei ќе ги претстави P60 серијата и преклопниот Mate X3 на 23 март

Huawei не ја претстави P60 серијата за време на MWC конгресот. Следната предводничка серија на Huawei ќе биде откриена на 23 март: P60,...


Xiaomi Buds 4 Pro се најновиот модел, доаѓаат со квалитетен звук

Xiaomi ја откри најновата Xiaomi 13 серија на MWC 2023, како и Xiaomi Buds 4 Pro безжичните слушалки, кои што доаѓаат со Hi-Res Audio...


Huawei ги лансираше своите најлесни и најмали слушалки

Huawei од година до година ги усовршува своите безжични слушалки, наслушнувајќи ги повратните коментари на корисниците. Така ги...


Нови рециклирани Nokia таблет и Nokia слушалки

Nokia T21 е таблет дизајниран за издржливост со цврсто куќиште изработено од алуминиум што содржи 60% рециклирана пластика за антената....


Apple ќе ги открие iPhone 14, Apple Watch 8 и AirPods Pro 2 на 13 септември

Следниот iPhone ќе биде откриен во септември, како и секоја година: 6.1-инчен iPhone 14, 6.7-инчен iPhone 14 Max, 6.1-инчен iPhone 14...


Apple излегува со AirPods 3 на Unleashed настанот на 18 октомври

Официјално откриено од заменик претседателот за маркетинг на Apple, Грег Џосвијак, е дека компанијата ќе го одржи новиот "Unleashed"...


Официјално видео за Sony WF-1000XM4: Новите безжични Bluetooth слушалки

Претходно протекоа слики со Sony WF-10000XM4, но сега имаме и видео за безжичните Bluetooth слушалки. Сега излезе и официјално видео...


Се појавија Samsung Galaxy Buds 2 слушалките

Samsung Galaxy Buds 2 безжичните слушалки најверојатно ќе пристигнат наскоро во наредниот период бидејќи веќе се појавија како дел од...


Samsung Galaxy Buds Pro носат филмски звук во 2021

Samsung Mobile на првиот голем Unpacked настан за 2021 година тргна со промоција на новите безжични премиум слушалки Galaxy Buds Pro кои...


Ново протекување покажува како ќе изгледа Samsung Galaxy Buds Pro

Ново протекување излезе од блогерот Иван Блес. Прв пат протече слика со Samsung Galaxy Buds Pro безжичните слушалки. Во споредба со...


Samsung ќе приреди кул изненадување за време на лансирањето на Galaxy S21!?

Samsung ќе го одржи својот Unpacked настан за следната година во јануари, наместо во февруари. Тогаш нема да ги имаме Galaxy Z Fold Lite,...