Новости

Apple официјално го открива датумот кога ќе биде претставен iPhone 15

Apple официјално открива дека новиот iPhone 15 ќе биде претставен на 12 септември 2023 година. И не само тоа, ќе бидат откриени и новите...


WWDC 2023 почнува за неколку часа, што да очекуваме и како да гледаме

Worldwide Developer Conference (WWDC) настанот на Apple е еден од најважните настани во годината за компанијата. WWDC секогаш има поголем...


Beats Studio Buds+ официјално ги претстави првите транспарентни слушалки на Apple

Apple е сопственик на Beats брендот, познат под името Beats by Dr. Dre. Apple им плати на раперот Dr. Dre и ко-скопственикот Jimmy Iovine...


Apple планира да додаде екран на допир на футролата за полнење на AirPods

Apple би можел да доведе до неколку функционалности кај футролата за полнење на AirPods. Се уште немаме официјални информации, но наводно...


Apple со креативна реклама за игнорирање на бучавата кај AirPods Pro 2

Apple објави нова реклама за AirPods Pro 2. Втората генерација на премиум безжични слушалки на Apple беа објавени минатиот септември, со...


Apple AirPods ќе мерат шеќер и ќе имаат подобрена Live Listen опција

Apple верува дека нивните слушалки AirPods имаат голем потенцијал на пазарот. Тие веќе имаат некои опции за лица со оштетен слух, кои што...


Apple ќе ги открие iPhone 14, Apple Watch 8 и AirPods Pro 2 на 13 септември

Следниот iPhone ќе биде откриен во септември, како и секоја година: 6.1-инчен iPhone 14, 6.7-инчен iPhone 14 Max, 6.1-инчен iPhone 14...


Украинците ги следат руските војници преку украдените уреди на Apple

Има многу извештаи за кражбите од страна на руските војници на украинската територија што ја окупираа. Тоа што не се свесни е дека Apple...


AirPods 3 излегоа официјално со Spatial Audio и ниска почетна цена

Apple официјално ги претстави новите и редизајнирани AirPods 3 со поддршка за Spatial Audio и ниска аудио дисторзија, компактен дизајн и...


Дизајнот на Apple Watch 7 ќе биде усогласен со најновите iPhone и iPad модели

Apple Watch 7 серијата ќе биде со нов дизајн, со рамен екран и рамни агли. Гигантот од Купертино наводно ќе лансира нови ременчиња и...


Дати на излегување на iPhone 13, 13 Pro 5G и AirPods 3

iPhone 13 5G и AirPods 3 би требало да бидат претставени на настанот на Apple следниот месец. Компанијата се уште официјално не ја...


Титаниумски iPad е на менито на Apple за другиот септември

Apple се очекува да ги открие овој септември: Apple Watch Series 7, AirPods 3, iPad 9, iPad mini 6, и новата генерација на MacBook Pro....


Какви новитети ќе открие Apple на 3-те следни конференции до крајот на 2021

Apple за 1 месец ќе одржи конференција на која ќе ја претстави новата генерација на iPhone, а на истиот настан ќе се очекува и новиот...


AirPods 3 нема да пристигнат оваа пролет

Според најновите информации на аналитичарот Минг Ли Ли оваа пролет нема да видиме нова верзија на безжичните слушалки AidPods од третата...


iPad Pro, AirTags, AirPods, Apple TV и iPhone SE Plus, на следниот евент на Apple месецов

Apple најавува нови продукти уште од 2015 година во март, а овој месец изгледа нема да има ништо поинакво. iPad Pro излегува на 23 март,...


Apple спрема новитети за 2021: Уред за проширена реалност и AirTags

Освен класичната надградба на мобилни уреди и компјутери што ги очекуваме секоја година, Apple спремил и два целосно нови уреди, тврди...


Следните Apple AirPods ќе имаат две големини

Apple според информациите на ликстерот Mr. White подготвува две големини на следната генерација на безжичните слушалки AirPods кои ќе...


Што готви кујната на Apple за 2021: Зајакнување на хардверот и ново-дизајнирани уреди

Екипата во Apple не ја почувствува пандемијата на лош начин, туку имаше профит, и покрај тоа што лансирањето на новиот модел на iPhone...


Првиот mini-LED iPad би можел да стигне порано

Apple планира да лансира iPad со mini-LED дисплеј и AirPods 3 во првата половина од 2021 година, тврди Минг-Чи Куо. Career Technology ќе...


Се уште нема абер од Apple AirPods Studio

Apple со одделот кој претходно го презема од Beats by Dre развиваше ултра напредни слушалки со прерамки кои требаше да чинат околу 600...


Apple AirPods Studio ќе чинат дури 600 долари

Apple не е прв пат да лансира производи кои се безобразно скапи, но со новите безжични слушалки со перничиња ќе се надмине себеси.