Новости

Apple AirPods ќе мерат шеќер и ќе имаат подобрена Live Listen опција

Apple верува дека нивните слушалки AirPods имаат голем потенцијал на пазарот. Тие веќе имаат некои опции за лица со оштетен слух, кои што...


AirPods 3 излегоа официјално со Spatial Audio и ниска почетна цена

Apple официјално ги претстави новите и редизајнирани AirPods 3 со поддршка за Spatial Audio и ниска аудио дисторзија, компактен дизајн и...


Дизајнот на Apple Watch 7 ќе биде усогласен со најновите iPhone и iPad модели

Apple Watch 7 серијата ќе биде со нов дизајн, со рамен екран и рамни агли. Гигантот од Купертино наводно ќе лансира нови ременчиња и...


Дати на излегување на iPhone 13, 13 Pro 5G и AirPods 3

iPhone 13 5G и AirPods 3 би требало да бидат претставени на настанот на Apple следниот месец. Компанијата се уште официјално не ја...


Титаниумски iPad е на менито на Apple за другиот септември

Apple се очекува да ги открие овој септември: Apple Watch Series 7, AirPods 3, iPad 9, iPad mini 6, и новата генерација на MacBook Pro....


AirPods 3 нема да пристигнат оваа пролет

Според најновите информации на аналитичарот Минг Ли Ли оваа пролет нема да видиме нова верзија на безжичните слушалки AidPods од третата...


iPad Pro, AirTags, AirPods, Apple TV и iPhone SE Plus, на следниот евент на Apple месецов

Apple најавува нови продукти уште од 2015 година во март, а овој месец изгледа нема да има ништо поинакво. iPad Pro излегува на 23 март,...


Првиот mini-LED iPad би можел да стигне порано

Apple планира да лансира iPad со mini-LED дисплеј и AirPods 3 во првата половина од 2021 година, тврди Минг-Чи Куо. Career Technology ќе...