Новости

iPhone 15 и iPhone 15 Plus нема да имаат ProMotion и Always-On Display

Една од главните точки кај iPhone 14 серијата беше имплементација на Always-On Display функција кај iPhone 14 Pro и iPhone 14 Pro Max....


iPhone конечно добиваат Always On опција, Android ја има неколку години

Уште еден месец до новите модели на iPhone, за кои што од Apple се уште ништо не коментираат. Наместо iPhone mini ќе биде претставен...


iPhone 14 ќе има подобрена LTPO технологија кај Pro-верзиите

Повеќето Android смартфони и Apple смартчасовници доаѓаат со always-on display за да ви овозможи информации за дата и часовник, кога...


Moto Watch 100 е неверојатно евтин смартчасовник со долготрајна батерија

Moto Watch 100 се спрема многу интензивно за првото тримесечје на 2022 година. Моментално е достапен само за преднарачки во САД во...


HUAWEI WATCH 3 нуди богатство од интерактивност - од истражување на вселената и месечината до игри

HUAWEI WATCH 3 нуди богатство од интерактивност - од истражување на вселената и месечината до видео игри


Се повеќе гласини има за овогодинешните модели на iPhone 13

Иако претставувањето на iPhone 12 доцнеше во споредба со претходната година, како и секоја претходна пред iPhone 11, побарувачката за...


Samsung One UI 3.0: Наскоро излегува бета верзија за Galaxy S20

Минатиот месец Samsung ја лансираше One UI 3.0 бета варијантата за девелопери за Galaxy S20 серијата, порано одошто очекуваното,...


Започнува продажбата на новиот HUAWEI WATCH FIT на македонскиот пазар

Најновиот модел на фитнес паметен часовник на Huawei- HUAWEI WATCH FIT сега е достапен за македонските потрошувачи само неколку дена по...


Apple спрема и ценовно прифатлив смартчасовник

Повеќето мобилни компании во вториот квартал бележеа минуси, но Apple реализираше раст од продажбата на своите телефони, најмногу на...