Новости

Huawei Mate 20 Pro започна со Android 10 надградбата

Huawei го започна процесот за надградба на софтверот на моделот Huawei Mate 20 Pro кој сега стигнува до најновата верзија на оперативниот...


OnePlus претстави нов смартфон за професионалци

OnePlus го претстави OnePlus 7T Pro, кој доаѓа со 6,67 инчен дисплеј и резолуција од 2120 x 1440 пиксели, фреквенција за освежување од...


Ова е новиот мини смартфон, што го разви „таткото на Android“

Енди Рубин е познат како основачот на Android, мобилниот оперативен систем што денес го користат повеќето смартфони во светот, но и како...


Nokia 8.1 е еден од првите брендови со Android 10 надградба

Шампионот за софтвери во мобилниот свет, го лансира најновиот Android 10. Еден од првите уреди што ќе биде промовиран со овој софтвер е...


Hulu овозможи офлајн преземања на филмови само за iPhone

Hulu има одлична иновација, со која се предвидува офлајн преземања од интернет. Без разлика дали планирате да патувате или сакате да ги...


Безбедносен пропуст што може да загрози над 100 милиони Android-и

Безбедносните експерти од Google објавија дека откриле безбедносен пропуст во оперативниот систем Android, кој би можел да загрози над...


Microsoft Surface Duo е чуден уред кој доаѓа догодина

Microsoft имаше необична промоција на нов смартфон со два екрани кои се отвораат за добивање на површина која наликува на таблет, но за...


Забрана за Google апликации на Mate 30 Pro

Корисниците само кратко се порадуваа дека на нивниот нов фаблет Huawei Mate 30 Pro ќе може да инсталираат апликации на Google и покрај...


Android Auto Wireless доаѓа кај Galaxy уредите

Google ќе овозможи на корисниците на Samsung Galaxy смартфоните да го инсталираат Android Auto Wireless системот за управување со...


Корисниците на WhatsApp добиваат опција за самоуништувачки пораки

Facebook тестира нова опција за WhatsApp, која ќе овозможува поголема безбедност при допишувањето. Во кодот на новата тестна верзија на...


На новиот Huawei Mate 30 брзо и лесно инсталирање на Google апликации

Најмоќниот модел на Huawei, Mate 30 Pro, мораше да биде претставен без апликациите на Google, иако го покренува Android, тој е без Google...


Google лансираше претплатнички сервис за апликации и игри на Android

Откако Apple неодамна го претстави претплатничкиот сервис за видео игри, наменети за уреди со логото на јаболкото, оваа недела Google го...


Кога ќе го видиме Android 10 на Samsung?

Samsung Mobile постои голема можност годинава нешто порано да го заврши процесот на надградба на најдобрите смартфони со најновиот...


Кога ќе се одржи промоцијата на Pixel 4 XL?

Google повеќе не може да сокрие ниту еден детаљ од новите премиум смартфони Pixel 4 и Pixel 4 XL, па така очигледно е дека официјалната...


Huawei дефинитивно го лансира Mate 30

Huawei е цврсто уверен дека ќе нема никакви проблеми од новото комплицирање на преговорите за трговската војна меѓу САД и Кина. Затоа...


Android 10 познато кога официјално стартува

Google веќе и официјално е потврдено дека од 3 септември ќе започне да го активира новиот оперативен систем Android 10 и први кои ќе го...


Опасност за Android корисниците, ако ја имате оваа апликација, избришете ја

Малвер е пронајден во популарната апликација за Android CamScanner., која се наоѓа во Google Play Store, и преземена е над 100 милиони...


Huawei ќе го претстави новиот Mate 30, но без Android

Се уште не е официјално потврдено, Huawei наводно планира на средината на септември да го претстави новиот - Huawei Mate 30. Изгледа дека...


Нова алатка на Google против зависноста од смартфоните

Ние сме веќе зависни од нашите смартфони, кој повеќе, кој помалку. Таму имаме лични податоци, контакти, фотографии, различни картички,...


Huawei ќе инсталира Aurora оперативен систем на Русите на 360.000 таблети

Кинескиот бренд е во преговори со руските власти, со цел да им помогне во извршувањето на пописот на населението во 2020 година. Huawei е...


Xiaomi, Oppo и Vivo ги здружија силите за безжична размена на датотеки

Xiaomi, Oppo и Vivo стартуваат со заедничко развивање на нов начин за безжично споделување на датотеки, интегрирано во нивниот сопствен...

 
Најнови телефони