Новости

Galaxy A04s ќе биде наследникот на Samsung Galaxy A03s, што ќе има?

Време е за новата замена на Galaxy A03s буџетскиот модел на Samsung, за кого се откриени нови информации од @OnLeaks. Galaxy A04s се...


Спецификациите за Galaxy Z Flip 4 протекоа целосно

Како што доаѓа времето за објавување на новиот Galaxy Z Flip 4, кој најверојатно ќе биде објавен во август, се повеќе информации...


iPhone 14 ќе има подобрена LTPO технологија кај Pro-верзиите

Повеќето Android смартфони и Apple смартчасовници доаѓаат со always-on display за да ви овозможи информации за дата и часовник, кога...


Здраво, Македонија: vivo официјално го најавува својот влез на македонскиот пазар

Брендот бр.5 на листатана смарт телефони во светот, ја потврдува својата посветеност кон европските потрошувачи проширувајќи го своето...


OnePlus Nord 2T официјално лансиран на глобално ниво: Екран од 90Hz, 80W полнење и ниска цена

OnePlus Nord 2T и OnePlus Nord CE 2 Lite официјално се лансирани глобално, кои пристигнуваат со нов дизајн, ниски цени и одлични...


Google Wallet: Нова апликација со дигитална лична карта,возачка дозвола,кредитна картичка,клучеви...

Google си останува на паричникот со новата Google Wallet апликација, што доаѓа наскоро во 40 земји. Ќе биде достапен со Android и Wear...


BMW: Новите возила без CarPlay и Android Auto поради недостаток на чипови

BMW мораше да го реши проблемот со снабдување со чипови поради светската криза со недостаток на чипови. Меѓутоа, поради некомпатибилноста...


Samsung Galaxy Z Fold 4 и Flip 4 добиваат појачан хардвер

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 до овој момент го инсталираат на најдобрите Android смартфони од 2022 година, кој што го добива наследникот...


Nothing Phone нетрпеливо го очекуваат корисниците, објавени се спецификации

Првиот смартфон на компанијата Nothing (мк: Ништо), пристигнува во текот на летото. Nothing е нова компанија која што досега објавила...


Гугл ги брише апликациите за снимање повици

Гугл ги отстранува сите опции за снимање на повици кај Андроид 10, а од 11 мај ќе се реализираат и новите правила за Плеј Стор. Новите...


Trojan малициозен софтвер како Android алатка за инсталација во Windows 11

Бројни малвери се појавија откако Microsoft го инсталираше Android Subsystem за активирање на Android апликациите. Android Subsystem ја...


Google претстави апликација за префрлање на податоци од iPhone на Android

При купувањето на новиот телефон, префрлањето на податоци од една платформа на друга е малку потешко. Apple порано ја претстави...


Samsung доби 71 награда на iF Design Awards, со три Gold Awards за дизајн

Дизајнот на производите е клучен сегмент за да успеете. Уредот што има одличен изглед е главен предуслов за да се продава. Затоа...


Google Maps најавува нови опции што ќе ја олесни навигацијата и планирањето на патувањата

Google Maps поставија нов стандард за навигација и во денешно време тешко е да замислиме патување на нови места без дигитална мапа....


Русија планира своја онлајн продавница за апликации базирана на Андроид

Русија планира да објави нова онлајн продавница за апликации, која ќе содржи руски апликации и софтвер, а ќе биде креирана на Андроид...


Android 13 ќе ви олесни во отварањето на известувањата во split-screen

Следната голема надградба на Android ќе биде со Android 13, за кого веќе излегуваат слики со интерфејсот од оние што го тестираат....


Sony Xperia 1 IV 5G: Протекоа нови рендери и спецификации

Sony 1 IV е новиот модел на компанијата, за кого се уште немаме официјални информации. Во меѓувреме @OnLeaks и @GizNext објавија видеа со...


Moto G22 пристигнува со главна камера од 50MP и екран од 90Hz

Motorola ќе објави уште еден Moto смартфон од средната класа, кој има екран од 90Hz, камера од 50MP, батерија од 5.000mAh, кој се очекува...


Google го исклучи следењето на сообраќајот на мапите во Украина

Alphabet ја исклучи услугата за сообраќајни информации во релно време во Украина преку својот софтвер за навигација на Google Maps,...


Oppo го претстави новиот предводник Find X5 Pro

Oppo ги претстави Find X5 и Find X5 Pro, кои имаат подобрувања кај батеријата и процесирањето на фотографии во самиот квалитет при...


Трамп се враќа на сцената: Ќе му се врати ли популарноста со MAGA Hub

Truth Social е социјалната мрежа на Доналд Трамп, која од понеделник е достапна на интернет продавницата на Apple. Тоа е нов медиумски...