Новости

Honor ги лансира Play 4 и 4 Pro за 3 дена

Honor ќе ги презентира Honor Play 4 и Play 4 Pro на 3 јуни, при што во меѓувреме ги откриваме спецификациите на Honor Play 4, кои се...


Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition за воени операции

Samsung Galaxy S20 излезе во нова верзија наменет за воени операции во федералната влада. Samsung Galaxy TE (Tactical Edition) има...


Протекоа спецификации за Surface Duo со два дисплеја

Microsoft минатата година го претстави лаптопот и смартфонот со два екрана. Двата уреда требаше да се појават кон крајот на 2020 година,...


Blackview го претстави новиот робусен смартфон и смартчасовник

Blackview го претстави новиот робусен смартфон BV5500 Plus и новиот смартчасовник X1. Наменет е првенствено за активни лица што минуваат...


Samsung Galaxy A20s добива значајна софтверска надградба

Samsung Mobile се грижи и за корисниците на смартфоните од пониските класи, па затоа подготви голема и значајна софтверска надградба за...


Xperia 10 и Xperia 10 Plus ја добија надградбата со Android 10

Sony Mobile ја активираше софтверската надградба за квалитетните смартфони од средната класа Xperia 10 и Xperia 10 Plus кои лани беа...


Xiaomi претстави два модела од Redmi 9 и Mi Note 10 Lite

Првиот Lite модел од минатогодишната верзија на Mi Note 10 е единствената разлика меѓу тие модели во камерата. Останатите најважни нешта...


Samsung Galaxy A30s стигна до надградбата со Android 10

Samsung Mobile ја започне софтверската надградба за еден од почетните смартфони во средната класа Samsung Galaxy A30s со последната...


Трета среќа за Xiaomi Mi A3 и софтверската надградба

Xiaomi по трет пат ја активираше софтверската надградба со оперативниот систем Android 10 за смартфонот Xiaomi A3 откако веќе два пати...


Nokia 3.2 добива Android 10 со Dark Mode

HMD Global ја започна надградбата на смартфонот Nokia 3.2 со најновата верзија на оперативниот систем Android 10 која тежи околу 1,3 GB и...


Samsung Galaxy A10s моделите добиваат Android 10 и One UI 2.0

Android 10 надградба е пуштена за Samsung Galaxy A10s, која се очекува да излезе во јуни 2020 година. Една од најважните алатки што...


Redmi подготвува нов Note со 5G мобилна конекција

Redmi подготвува нов модел од Note серијата кој ќе има поддршка за поврзување со 5G мобилна конекција,а исто така ќе понуди многу...


Буџетскиот Samsung Galaxy M01 ќе биде со Android 10

Уште еден буџетски смартфон доаѓа од јужнокорејскиот гигант, Galaxy M01 се појави на Wi-Fi Alliance сајтот за сертифицирање. Оттаму се...


Motorola One доби многу промени со Android 10 надградбата

Motorola Mobility покажува зошто е важно да се има блиско партнерство со Google бидејќи корисниците на нивните смартфони редовни и...


Samsung Galaxy M11 протече со детални спецификации и дизајнот

Допрва треба да пристигне и буџетскиот смартфон на Samsung - Samsung Galaxy M11, за кого протекоа спецификациите. Новиот модел располага...


Samsung Galaxy Fold ја активираше надградбата со Android 10

Првиот смартфон на Samsung со екран на преклоп и флексибилна форма по одредено чекање стигна до надградбата со оперативниот систем...


Huawei P40 и Huawei P40 Pro 5G ги очекуваме наскоро со моќни перформанси

Huawei P40 и Huawei P40 Pro 5G ги наскоро а веќе знаеме дека Huawei P40 Pro ќе биде со 6,58 инчен дисплеј со тенок дизајн и punch-hole...


Honor Play 9A е пред пласман, направени сите тестови

Honor Play 9A е речиси подготвен за пласирање на пазарот откако помина низ сите тестови и ги доби сите непходни сертификати.


Nokia 1.3 со Android 10 Go софтвер и Nokia 5310 со освежен дизајн

HMD Global влезе со голем чекор напред во 5G светот со новата Nokia 5.3, што овозможува поддршка за целодневно траење на батеријата....


Xiaomi Mi A3 се враќа на надградбата со Android 10

Xiaomi Mi A3 ја продолжи надградбата на оперативниот систем со најновата верзија на Android 10 откако првично беа пријавени повеќе...


Xiaomi Mi 9 Lite ја добива наградбата со Android 10

Xiaomi започна со реализација на надградбата на Xiaomi Mi 9 Lite со најновата верзија на оперативниот систем Android 10.