Новости

Xiaomi Mi Note 10 Lite глобално добива надградба со Android 11

Xiaomi го објави MIUI 12.5 корисничкиот интерфејс во декември, но се уште не е тестиран до крај. Затоа корисниците сега добиваат само...


Samsung Galaxy Z Fold2 ја добива стабилната верзија на One UI 3.0 и Android 11

Samsung Mobile ја стартуваше надградбата на флексибилниот смартфон Samsung Galaxy Fold Z2 со стабилната верзија на оперативниот систем...


Motorola ќе ја почне 2021 година со ценовно прифатлив и со 5G смартфон

Motorola ќе ги лансира двата нови уреда ова тримесечје, со буџетски смартфон со кодно име "Nio" кој ќе биде со Qualcomm Snapdragon 865...


Видео со новиот ноќен режим на предводникот Xiaomi Mi 11

Веќе на ситно броиме додека да стигне Xiaomi Mi 11 серијата до 28 декември. Се повеќе се откриваат спецификациите на новиот предводник, а...


На ред е Samsung Galaxy S20 FE за Android 11 надградба

Samsung Mobile ја започна надградбата и за поевтинстс популарно наречена Lite верзија на премиум моделот Samsung Galaxy S20 откако веќе...


Motorola смартфони што со сигурност добиваат Android 11

Motorola конечно ги откриваат имињата на своите телефони што би добиле Android 11. Како што беше и очекувано, на листата се двата Razr...


Samsung ќе ги израдува Galaxy Z Flip 5G корисниците за Божиќ

Android 11 веќе почна да се проширува на 6 топ смартфони на Samsung: Galaxy S20, S20+, S20 Ultra, Note 20, Note 20 Ultra, и S20FE....


Samsung Galaxy S10 Lite ја доби надградбата со OneUI 3.0

Samsung Mobileја започна големата надградба за квалитетниот смартфон од високата класа Samsung Galaxy S10 Lite со најновата верзија на...


Google има одлична вест за сите следни Android модели со Qualcomm процесори

iPhone обично има по 5 и повеќе години софтверска поддршка, затоа што Apple го контролира и хардверот и софтверот на своите телефони....


Capri и Capri Plus: Новите смартфони на Motorola се веднаш „зад аголот“

Motorola е посветен на развој на два смартфона со кодни имиња ‘Capri’ и 'Capri Plus.' Capri се наводно се појавил на FCC, TUV...


Првиот Moto G на Motorola е со Snapdragon 865 процесор

Иван Блес објави и слика со новиот Motorola Moto G со процесор од Snapdragon 800 серијата. Се уште ја немаме финалната слика со Moto G, а...


Три Samsung Galaxy S21 смартфони доаѓаат на 14 јануари

Samsung Mobile забрзано ги обезбедува сите неопходни сертификати за новото трио на премиум Samsung Galaxy S21 кои најверојатно ќе бидат...


Redmi Note 9 Pro ја добива надградбата со Android 11

Redmi суб-брендот на Xiaomi ќе го означи почетокот со новата верзија на оперативниот систем Android 11 и новиот кориснички интерфејс MiUI...


Xiaomi ја започна надградбата со MiUi 12 и Android 11

Xiaomi ја започна новата голема софтверска надградба која е комбинација на новата верзија на корисничкиот интерфејс MiUi 12 и последната...


Samsung Galaxy S21 5G: Кога ќе се лансира и во какви бои

Samsung планира да ја открие 5G Galaxy S21 серијата во јануари или на почетокот на февруари. Galaxy S21 би можел да излезе на 14 јануари,...


Ова е идниот Samsung Galaxy S21 Ultra 5G со неговата камера

Стив Хемерстофер објави видео рендер со идниот предводник на Samsung и може да го погледнете во агол од 360 степени. Макс Вејнбах сподели...


Huawei се брза да го лансира Mate 40 пред iPhone 12

Huawei потврди дека Mate 40 серијата ќе биде откриена на 22 октомври. Се разбира, сака да побрза додека се дига прашина за iPhone 12 , со...


One UI 3.0 бета достапна за Galaxy S20, S20+ и S20 Ultra

Samsung Galaxy S20, S20+ и S20 Ultra моделот моментално го поседуваат One UI 3.0 бета корисничкиот интерфејс, но само во Јужна Кореја,...


Samsung Galaxy S21 (S30): Кога излегува и спецификации

Samsung Galaxy S21 (или можеби S30) се очекува да пристигне во февруари 2021 година, а во меѓувреме експертите се обидуваат да одгатнат...


Новости од Nokia: Претставени Nokia 3.4 и Nokia 2.4

Претставени се новите телефони Nokia 3.4 и Nokia 2.4 со AI снимање, биометрика и голем екран, што овозможува долгорочна вредност и...


Android 11 стигна до целта, сосема нов систем

Google по неколку месеци на интезивно бега тестови и пробни верзии ја лансираше целосната и конечна надградба на најновата верзија на...