Новости

Samsung лансира One UI 5.1.1 beta 3 за одредени Galaxy уреди

Samsung ја објавил најновата бета верзија за неговиот интерфејс, дизајниран за смартфони и таблети со големи екрани. One UI 5.1.1. е...


Honor X6a е нов модел со подобрени перформанси и ниска цена

Honor брендот не е познат по своите премиум производи, туку по своите ценовно прифатливи уреди, што го овозможуваат најдоброто за парите....


Asus Zenfone 10 е дефинитивно потврден со предниот дизајн

Малите и моќни смартфони ретко доаѓаат на пазарот, но минатата година беше претставен Zenfone 9, еден од неколкуте уреди во оваа...


Galaxy Z Flip 5: Спецификации со одредени новитети

Samsung туку што го најави Unpacked настанот во Сеул за следниот месец. Тогаш ќе пристигне преклопниот Galaxy Z Flip 5, за кого се...


Рендери со Samsung Galaxy Tab S9 Ultra во видео со 360 степени

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra , заедно со Galaxy Tab S9, и Galaxy Tab S9+, се очекува да бидат откриени на следниот Unpacked евент на...


HTC U23 Pro официјално излегува утре со моќни перформанси

HTC во четврток ќе ја претстави "U" серијата на телефони, која претходно ја претстави во 2020 година - HTC U20 5G. Објавените...


Galaxy Z Flip 5 и Galaxy Z Fold 5 ќе бидат први со Samsung One UI 5.1.1

Следната верзија на Samsung One UI интерфејсот ќе биде One UI 5.1.1, кој моментално се тестира со следните преклопни смартфони Galaxy Z...


Asus ги претстави новите телефони наменети за гејмери

Од Lenovo неодамна објавија дека ќе го згаснат својот оддел за гејмерски телефони Legion, но во Asus продолжуваат со развој на смартфони...


OnePlus ги потврди Nord CE 3 Lite и Nord Buds 2 за 4 април

OnePlus на 4 април официјално ќе ги открие OnePlus Nord CE 3 Lite и Nord Buds 2, кои што ќе бидат ценовно прифатливи. OnePlus веќе објави...


Honor Magic 5 се појави на Geekbench со Snapdragon 8 Gen 2 и 12GB RAM

За помалку од една недела почнува MWC 2023, на 27 февруари. Официјално излегува Honor Magic 5, кој ќе биде глобално достапен. Сега пред...


ROG Phone 6 и 6 Pro добиваат надградба со Android 13

Asus објави во ноември дека сите ROG Phone и Zenfone уреди добиваат Android 13 надградба во следните месеци: Zenfone 9, Zenfone 8 Series,...


OPPO Find N2 Flip: Откриени спецификациите од листингот на Geekbench

OPPO е еден од најмоќните натпреварувачи на пазарот на смартфони, кој се натпреварува и на пазарот на преклопни смартфони, каде што...


Galaxy S23 Ultra ќе биде со две задни телефото камери од 3x и 10x оптички зум

Со примарниот сензор на Galaxy S23 Ultra од 200MP, очекуваме и еден пар на телефото камери од 10MP. Едната телефото камера ќе биде со 3x...


OnePlus 11 пристигнува после Нова година со Snapdragon 8 Gen 2 процесор

OnePlus 11 ќе биде официјално откриен на 4 јануари во Кина, со глобално лансирање на 7 февруари. Иван Блес објавил нови слики на Twitter,...


Објавени слики со телефоните кандидати за најдобри телефони за 2023

Од сите информации досега што протекоа на интернет, знаеме речиси се за S23, S23 Plus и S23 Ultra. Со дизајнот телефоните не би требало...


OnePlus 11 ќе биде ѕвер со OLED панел

Yogesh Brar (@heyitsyogesh) објави дека OnePlus 11 ќе пристигне со 2K (1440p) OLED дисплеј со големина од 6.7 инчи и поддршка до 120Hz,...


Samsung Galaxy Tab S8 FE излегува со Android 13 и подобрен процесор

Samsung моментално работи на нов Fan Edition уред од Galaxy Tab S8 серијата, познат како Tab S8 FE. Android 13 софтверот е на маса овде,...


Samsung листа за надградба со Android 13 софтвер

Google официјално го објави Android 13 во средината на август. Samsung се очекува да го вгради Android 13 со One UI 5.0 кориснички...


Google видео ви демонстрира како да добиете подолга батерија за вашиот Pixel

Pixel корисниците се надеваат дека со Android 13 надградбата ќе се подобри долготрајноста на батеријата. Ако батеријата е сепак кратка и...


Бета верзијата на One UI 5 е официјално објавена

Samsung официјално ја пушти бета верзијата на One UI 5, што е првата модификација на Android 13. Софтверот е лимитиран само за корисници...


Android 13 ќе ви олесни во отварањето на известувањата во split-screen

Следната голема надградба на Android ќе биде со Android 13, за кого веќе излегуваат слики со интерфејсот од оние што го тестираат....