Новости

Поздравете се со стариот Android 2, Google го испраќа во историјата

Google пушти пораки на корисниците со најстари Android софтвери деновиве, дека ќе стопираат со поддршка за Android 2.3.7 и постарите...


Први детали за Android R

Иако постојат многу месеци до официјалната најава на новата верзија на оперативниот систем на Google, уште на почетокот на годината се...


Huawei Mercury Ice ќе го скрши мразот

Huawei Mercury Ice e малку подбрена верзија на неговиот роднина Mercury Ice, а се очекува да се појави во продавниците уште утре....


Доаѓа Galaxy Pocket Duos од Samsung

Samsung и понатаму ја проширува Duos серијата на смартфони со две SIM картички и Android.


Virgin и ZTE со нов ефтин смартфон

Американскиот оператор Virgin ги здружи силите со кинескиот ZTE за понуда на ноф ефтин смартфон, кој припаѓа на пониската класа и ќе чини...


Final Fantasy III дојде на Android

Final Fantasy III, играта која нови одлична графика и интересна приказна, конечно се појави на Google Play.


Vox e-Reader добива целосен пристап до Google Play Store

Овој просечен таблет на Kobo, наскоро ќе добие надграба на подршката за апликации, со што корисниците ќе имаат целосен пристап до...


Vodafone промовира ефтин смартфон

Vodafone Smart 2 е новиот адут, кој доаѓа со пристапна цена од 70 фунти. Овој смартфон е наследник на Vodafone Smart и ја таргетира...


Panasonic Eluga е достапен низ Europe

По подолго време повторно се појави Panasonic на пазарот со смартфонот Panasonic Eluga за кој пишувавме неодамна.


Смартфоните со Intel Atom од утре во продажба

Директорот на Intel, Пол Отелини, изјаи дека првиот телефон на компанијата со Intel Atom процесорот, од утре влегува во продажба.


Samsung Galaxy Beam е телефон со проектор

Samsung на MWC 2012, меѓу другите новини, ќе го најави најновиот смартфон Galaxy Beam – модерен гаџет со вграден проектот.


Gigabyte GSmart G1355 – два SIM-a и екран од 4,3 инча

Gigabyte го претстави најновиот евтин, но корисен смартфон G1355 кој доаѓа со две SIM картички и 4,3 инчен дисплеј со WVGA резолуција.


Chinon претставува 7 и 10 инчен таблет со име Swift

На пазарот на таблети, му се придружува компанија со име Chinon, која го нуди Swift 7 и Swift 10.


LG Optimus L3 – нов евтин смартфон со Android

Благодарение на една шведска веб-страна за продажба дознаваме дека уште еден смартфон ќе му се приклучи на LG Optimus семејството.


Sony Ericsson Xperia neo V со златна шампајн боја

Ако мислевте дека одредени телефони, заслужуваат подобра боја, тогаш ве поддржуваме со Sony Ericsson Xperia neo V кој ќе доаѓа во нова...


Sony Ericsson Arc HD

Деновиве на интернет се раширија информации за престојното „големо име“ од Sony Ericsson – смартфон кој засега е познат само како Sony...


LG Prаdа 3.0 - трет спој на мода и технологија

Технолошкиот гигант LG Electronics и модниот бренд Prada по двата успешни модели, LG Prаdа 1.0 и 2.0, одлучија по трет пат да се спојат и...


Dell ви го претставува Streak Pro 101DL

Dell го претстави новиот смартфон Streak Pro 101DL кој со себе носи високи перформанси и со нив може да се натпреварува со „големите...