Новости

Удобно, топло, празнично: Уживајте филмски пред екраните со кристална слика на FAVORIT телевизорите

Удобно, топло, празнично – уживајте филмски пред малите екрани со кристално чиста слика на FAVORIT телевизорите


Sony Xperia 8 Lite ќе биде со послаби спецификации

Sony Xperia 8 Lite располага со двојна камера од задната страна која наводно ја позајмил од новиот Xperia 10 II. Се состои од 12MP главен...


Twitter призна безбедносен пропуст што ги загрозува корисниците на Android

Само неколку недели после прептрпувањето на сериозен хакерски напад кој открива дека сопствените вработени им се најслабата карика во...


Пријатно изненадување за корисниците на Samsung Galaxy Tab S4

Samsung Galaxy Tab S4 е стар таблет, лансиран пред 2 години. Моделот претходно беше надграден со Android 9.0 Pie во 2019 година. Ако се...


Нискобуџетниот Honor 8S (2020) лансиран за 100 фунти

Honor го претстави Honor 8S 2020, кој беше лансиран на пазарот на Велика Британија, кој е речиси ист како Honor 8S 2019. Дисплеј има со...


Поради безбедносен пропуст, загрозени се милиони корисници на Android

Google започна со безбедносното ажурирање на својот оперативен систем Android, откако е откриен безбедносен пропуст, кој би можел да ја...


Протекоа спецификациите за новиот Lenovo M10

Lenovo M10 FHD REL е новиот модел на таблет кој располага со 10 инчен FHD IPS дисплеј, 5MP предна камера и 8MP задна камера. Се уште не...


Лоша вест од Android 10 за Samsung Galaxy S8 и Note 8

Samsung Galaxy S8 и Galaxy Note 8 најверојатно нема да добијат софтверска надградба. Експертите што ја следаат оваа тематика тврдат дека...


Xiaomi спремен за европскиот пазар со Mi TV 4S

Кинескиот бренд стартуваше со Mi TV 4S линијата во Европа - Mi TV 4S 55 и Mi TV 4S 43. Ќе има и поевтин модел, нормално, 32 инчен - Mi TV...


HUAWEI NOVA 5T со пет камери, со вештачка интелигенција достапен на македонскиот пазар

HUAWEI nova 5T е совршен паметен телефон за сите сценарија за фотографија и видео, а обезбедува и неверојатно искуство со игри, сите...


Samsung Galaxy S10 со Android 10 бета се заклучува

Прецизираме дека се работи за бета софтверот на Galaxy S10, за кого делумно го решија софтверот со отклучувањето преку користењето на...


Ова е буџетниот Moto E6 Play модел

Motorola ќе открие три смартфони следната недела: Moto G8, Moto G8 Plus и Moto E6 Play. Последниот модел ќе биде со обичен дизајн и...