Новости

Nokia 3 добива надградба со Android Pie

HMD Global ја стартуваше софтверската надградба за својот прв смартфон со назнака 3 со што покажува дека дава поддршка и за постарите...


Samsung Galaxy J7 Pro стигна до Android Pie софтверот

Samsung Mobile во последните месец дена е многу посветен да лансира софтверски надградби за неговите постари и поевтини смартфони од...


HTC U11 конечно надграден со Android 9 Pie

HTC конечно по неколку месеци на чекање го надгради еден од своите последни премиум смартфони HTC 11u си последната достапна верзија на...


Повеќе Samsung смартфони добија Android 9.0 Pie

Samsung Mobile стартува голема кампања за надградба на оперативниот систем на поголем број на смартфони со последната достапна верзија на...


Samsung Galaxy J7 Prime 2 ја доби Android Pie надградбата

Samsung Galaxy J7 Prime 2 ја доби Android Pie надградбата со што стана еден од поевтините и постари смартфони на Samsung во оваа...


Samsung Galaxy View 2 ќе биде објавен на 26 април

AT&T планира да го претстави наследникот на огромниот Samsung Galaxy View таблет, но деталите и достапноста со цената се уште не беа...


Наскоро доаѓа и Samsung Galaxy A10e

Samsung Mobile ќе ја прошири повторно серијата во средната висока со новиот модел Samsung Galaxy A10e за кој доби Wi-Fi сертификат што е...


Honor 8 Pro стигна до Android Pie системот базиран на EMUI 9

Huawei преку суб-брендот Honor ја лансираше финалната и стабилна надградба на Honor 8 Pro смартфонот кој сега ја добива последната...


LG дури во јуни ќе пушти Android Pie за само 4 смартфони

LG mobile останува еден од најнеажурните брендови кога се во прашање софтверските надградби и тој тренд ќе продолжи. LG дури во јуни ќе...


Samsung Galaxy A6+ (2018) доаѓа до Android Pie

Samsung Mobile го започна процесот на надградба на смартфонот од средната класа Galaxy A6+ (2108) кој ќе ја добие последната достапна...


Nokia 5.1 доби надградба со Android Pie

HMD Global се докажува постојано како еден од најажурните брендови со навремени и квалитетни софтверски надградби вклучувајќи ги сите...


Samsung Galaxy A7 (2018) доби одлична надградба со Android Pie

Samsung Mobile ја лансираше Android Pie надградбата за ланскиот смартфон од средната класа Galaxy A7 (2018), кој сега има многу подобар...


Samsung Galaxy A40 пристигнува наскоро со прифатлива цена

Samsung Galaxy A10, Galaxy A30 и Galaxy A50 се неодамна презентирани од средната класа. Сега имаме информации...


Nokia 2.1 стана подобар со Android Pie

HMD Global е во одлична серија на лансирање на софтверски надградби за поевтините смартфони од и средната и основната класа со што покажа...


HMD вети Android Pie за Nokia 6 следната недела

HMD Global влезе во трка со времето со цел да ги исполни ветувањата дека во дадениот рок ќе изврши надградба на своите Nokia смартфони со...


Самсунг го претстави новиот стилски Галакси Таб Ес5е (Galaxy Tab S5e)

Компанијата Самсунг (Samsung Electronics Co., Ltd.) денес го најави ...


NOA го најави F10 Pro, првиот смартфон со тројна камера

F10 Pro доаѓа со вградена батерија од 4.000 mAh и поддржува безжично полнење. Noa во Барселона на ....


Huawei P30 Lite ќе пристигне со тројна задна камера и Kirin 710

Протекоа нови информации за Huawei P30 Lite, за кого експертите сметаат дека ќе има резолуција од ....


Honor претстави уред со предна камера за совршено селфи

Honor го претстави новиот и елегантен селфи смартфон, 10 Lite, со 24-мегапиксели камера со вештачка интелигенција ...


Најредовниот Nokia 5 сега добива Android 9.0 Pie

Nokia 5 кој во 2017 година беше лансиран со Android 7.0 Nougat системот се покажа како еден од најредовните смартфони кога се во прашање...


На видик е Android 9.0 смартфон со масивна лизгачка QWERTY тастатура

Продуктот што досега не успеа никој да го креира како што треба е планиран за да излезе во првата четвртина....

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm