Новости

Google TV Home за најновиот Chromecast достапна во Play Store

Новиот Chromecast е во комплет со Google TV, кој беше претставен на последната конференција на Google, кој за прв пат го иаме со...


Наскоро Android TV спакуван во далечински управувач

Google на 30 септември ќе претстави неколку атрактивни уреди, а меѓу нив ќе биде и новиот модул за активирање на Android TV кој...


Nexus Player е нов систем за забава до бесвест

Google постојано лансира нови производи и за прв пат влегува во светот на домашната забава со медиа плеерот Nexus Player кој се базира на...


Најдоброто од Google i/o во едно видео

Интернет гигантот Google имаше одлична промоција на новиот оперативен систем Android L кој ќе донесе целосно нов дизајн и променет...


Android TV е нов свет на забава - Дознајте ги сите детали

Google имаше полни раце работа во изминатите неколку денови претставувајќи нов софтвер за сите области, од новиот Android L, нови смарт...


Ексклузивни детали за Google i/o - Пренос во живо на telefoni.mk

Веќе се откриени многу новитети на Google кои се очекува да дебитираат денес на Google i/o како што се Google Fit апликација за фитнес...


Пали телевизорот ќе гледаме Android TV

Google по втор пат ќе се обиде да ги освои гледачите пред малите (или големи плазма) екрани со воведување на новиот оперативен систем кој...


Android TV Box – телевизија и Android

Кинеската технолошка компанија XH-Hope Digital and Technology Company Limited го претстави нивниот најнов производ, Android TV Box.