Новости

Qualcomm Snapdragon 8cx Gen 4 е убиецот на Apple M чипсетот

Познатиот производител на чипови Qualcomm, наводно развива нов процесор "Snapdragon 8cx Gen 4", како одговор на предизвикот од идните...


Apple M2 чипот има 18% побрз процесор и 35% побрза графика

После M1, M1 Pro, M1 Max и M1 Ultra, Apple го претстави помоќниот M2 чип. Како што истакнува за време на претставувањето, M2 овозможува...


Новиот компјутер на Apple со најмоќни компоненти и монитор над 10 илјади долари

Синоќешната конференција на Apple го стави iPhone SE во фокусот на вниманието, како и новиот модел на Mac, кој што изгледа како повисок...


Apple утре ги открива новите iPhone SE 3 и iPad Air 5

Утре ќе се реализира новиот настан на Apple Peek, каде ќе бидат претставени новите iPhone SE 3 и iPad Air 5. Компанијата ќе го претстави...


Apple ги претстави новите 14 и 16 MacBook Pro лаптопи

Apple официјално ги лансираше новите модели на MacBook Pro, како и новите М1 чипови. MacBook Pro доби редизајн, со тотално нов хардвер,...