Новости

Samsung го претстави развојот на SmartThings и воведува нови кориснички искуства на SDC22

Samsung Electronics оваа недела во Сан Франциско ја одржа својата годишна конференција за програмери на Samsung (SDC), соединувајќи ги...


Samsung Smart Monitor M8 отсега достапен и во Северна Македонија

Новиот Smart Monitor M8 со SlimFit Cam е достапен во четири модерни бои! Samsung Electronics ја претстави најновата линија на паметни...


Samsung на SDC21 конференцијата презентираше решенија за нова ера на мрежно искуство

Програмерите, креативците и дизајнерите истражуваа нови начини за развој на растечките екосистеми на Samsung. Компанијата Samsung...


Ново доживување со користење на паметните часовници Galaxy Watch4 и Galaxy Watch4 Classic

Компанијата Samsung Electronics ги претстави новите модели на часовници, Galaxy Watch4 и Galaxy Watch4 Classic и со тоа започна нова ера...


„Здраво Bixby, каде ми се клучевите?“

Нови опции на Samsung SmartThings Find мрежи за наоѓање изгубени предмети Скопје, 11. мај 2021. година – Компанијата Samsung...


Samsung Galaxy S21 ќе се отклучува со гласовна команда?

Samsung Mobile може да воведе неколку новитети кај претстојниот премиум модел Samsung Galaxy S21 претежно во софтверскиот дел со новата...


Samsung во преговори со Google за замена на Bixby

Samsung Mobile води преговори со Google за евентуална замена на смарт асистентот Bixby со Android Assistant на следните модели на Galaxy...


Создавајте, учете и релаксирајте се со Samsung Galaxy Tab S6 Lite

Новиот таблет доаѓа со редизајнирано S Pen пенкало и врвен екран за уште повеќе забава Скопје, 16. април 2020. година – Компанијата...


Samsung S Voice наскоро нема повеќе воопшто да се користи

Samsung Mobile планира до средина на годинава целосно да ја укине апликацијата Samsung S Voice која се користеше долги години како...


Samsung ги лансира AKG N400 - подобра алтернатива од Galaxy Buds+

Samsung открива подобра алтернатива за Galaxy Buds+, кои ќе бидат значително подобри, а ќе бидат и со повисока цена. Новите AKG N400...


Неверојатна камера, 8К видео, 5G технологија и AKG аудио систем

Камерата на Galaxy S20 нуди супер висока резолуција од 64MP кај Galaxy S20 и Galaxy S20+, која јасно ги открива сите детали на...


Samsung Bixby нема да работи со стари верзии на Android

Samsung Mobile од 2020 година ќе ја прекине поддршката на Samsung Bixby за уреди кои се уште работат со застарена верзија на оперативниот...