Новости

Спецификации: Концепт видео и спецификации за Samsung Galaxy S11 со ротирачка камера

Galaxy S10 фамилијата беше презентирана со дизајн со „дупка на дисплејот“, што е навистина ремек дело во дизајнот.


Apple Watch Series 4 со најголема продажба во 2018

Apple Watch имаше многу флуктуации на пазарот уште кога излезе во 2015 година со продажбата. Минатата година


Топ 10 најгледани видеа на YouTube од 2006 до 2019

Погледнете што гледавме најмногу на почетокот на YouTube, а што гледаме денес. Уште од своето основање, YouTube


Кој победи во истражување: Windows или Mac?

Според истражувањето спроведено од Vanson Bourne, префрлањето на Mac компјутер од Windows, ќе ви


Nokia 1 ја добива Android Pie Go надградбата

Nokia 1 е најверојатно еден од "постарите" и најевтините смартфони на пазарот кој ќе може да го користи новиот софтвер со последно...


Откриени детали за батеријата на Lenovo Z6

Lenovo целосно е посветен на рана промоција на новиот смартфон од средната висока класа Lenovo Z6 па така постојано откриваме по некој...


Надградба на Xiaomi блокира многу смартфони

Софтверска надградба на Xiaomi за интерфејсот MiUi 10 предизвика поголем број на уреди да бидат целосно блокирани и да бидат нарушени...


Samsung Galaxy Fold 5G доби одобрение за лансирање

Иновативниот модел Samsung Galaxy Fold со 5G мобилен модем доби одобрување од регулаторот FCC што значи дека неговото лансирање ќе следи...


Samsung Galaxy A60 доби нова боја

Samsung Mobile ќе лансира уште една верзија на Galaxy A60 кој ќе добие нова боја на маската и ќе биде наменет пред се за понежниот пол....


iPhone 11 за жал останува без USB Type C

Корисниците на Apple за кратко добија надеж дека нивниот иден iPhone би можел да добие замена на Lighting влезот заменет со модерниот USB...


Новиот Mi Band 4 на Xiaomi се продава подобро од алва

Xiaomi Mi Band 3 фитнес тракерот беше еден од најпродаваните носечки уреди за 2018. Според IDC, Xiaomi испорачал


Летечко такси планирано за Олимписките игри 2024 во Париз

Авиокомпанијата Ербас и транспорт компанијата РАТП груп, ќе развиваат превозни средства за вертикално полетување/слетување


САД хакерски ги нападна ракетните системи на Иран

САД оваа недела извршиле компјутерски напади врз иранските ракетни системи и врз шпионската мрежа,


Google и Facebook наскоро ќе ви откријат колку вредат вашите податоци

Денес највредна валута се податоците и информациите. Колку вредат нашите лични податоци, дали понекогаш сте се пра


Како се покажа 5G верзијата на Galaxy S10?

5G мобилната мрежа е во почетната фаза, но тоа не ги спречува корисниците да купуваат поскапи 5G смартфони. Тоа важи особено во Јужна...


Xiaomi Mi CC 9 доаѓа со импресивна 32 MP камера

Xiaomi на 2 јули ќе го лансира Xiaomi CC 9 како прв смартфон од сосема новата серија па така се очекуваат похрабри потези.


Lenovo подготвува поевтина верзија на Lenovo Z6

Lenovo веќе ја има во оптег Pro верзијата на премиум смартфонот Lenovo Z6, а наскоро се очекува конечно да ја лансира и неговата поевтина...


Raspberry Pi 4 доаѓа со иста цена, а поголема моќ

Модуларната серија на компјутери Raspberry Pi доби нов модел кој ја има истата цена како и неговите претходници со тоа што нуди многу...


Apple TV Plus е идниот сериозен ривал на Netflix!?

Apple TV Plus е нов стриминг сервис што според експертите ќе биде главната конкуренција на Netflix. Очигледно


Samsung Galaxy A10s доаѓа наскоро за да формира трио

Samsung Mobile наскоро ќе лансира трет смартфон од генерацијата Galaxy A10 која покрај Galaxy A10a сега ќе ја добие и верзијата Galaxy...


Бил Гејтс: Најголемата грешка што ја направил со Android

Бил Гејтс на Village настанот признава дека неговата најголема грешка како бизнисмен е што дозволил Google да

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm