Новости

OnePlus Nord 2T официјално лансиран на глобално ниво: Екран од 90Hz, 80W полнење и ниска цена

OnePlus Nord 2T и OnePlus Nord CE 2 Lite официјално се лансирани глобално, кои пристигнуваат со нов дизајн, ниски цени и одлични...


Samsung Galaxy A73 излезе на FCC листата со 25W брзо полнење

Имаме нов модел на списокот на страницата на FCC (Federal Communications Commission) за следниот Samsung Galaxy A73 5G. FCC листата...


Се сеќавате ли на Nokia 6310? HMD ја откри 2021 верзијата

Претходно пишувавме дека HMD Global ги претстави XR20 и C30, но имаше и нов модел на 6310 класикот, кој беше класичен мобилен телефон во...


Valve го претстави Steam Deck, конкурентот на Nintendo Switch

Доволен е само еден поглед на конзолата за да заклучиме дека овој уред ќе се бори со Nintendo Switch, т.е. Switch Lite. Дијагоналата на...


Официјално видео за Sony WF-1000XM4: Новите безжични Bluetooth слушалки

Претходно протекоа слики со Sony WF-10000XM4, но сега имаме и видео за безжичните Bluetooth слушалки. Сега излезе и официјално видео...


Samsung Galaxy Tab S8 Ultra ќе биде најмоќен од Tab S8 семејството

Galaxy Tab Tab S8+ ќе биде со 12.4-инчен дисплеј, додека Tab S8 ќе биде 11-инчи, додека Galaxy Tab S8 Ultra ќе биде со 14.6-инчен OLED...


Samsung ја открива специјалната едиција на Galaxy Watch 3

Samsung претстави два пара на Galaxy Buds Pro специјална едиција пред 1 месец. Сличен продукт е достапен сега и за оние што сакаат да...


Samsung најави три нови Galaxy Book лаптопи

Минатиот месец Samsung ја најави Galaxy Book серијата на лаптопи: Galaxy Book Pro, Galaxy Book Pro 360 и Galaxy Book Odyssey. Galaxy...


AirTag има енкрипција и не ја меморира локацијата на уредот

Apple AirTag се мали плочки што може да ги ставите на нешта што не сакате да ги изгубите. Доколку нешто изгубите, може да го најдете со...


Можно ли е големо изненадување од Apple за неколку денови?

Откако гласовниот асистент Siri откри дека на 29 април ќе се одржи нов голем промотивен настан официјална потврда стигна и од Apple. Од...


Xupermask е супер дизајнирана заштитна маска за 299 долари

Веќе една година и неколку месеци живееме во период на пандемија и во новото нормално поради епидемиолошките мерки. Јасно е дека на...


Чипираниот мајмун на Илон Маск игра понг со помош на неговиот мозок

Со помош на имплантираниот чип во мозокот, мајмунот има вградени човечки особини со цел да разбере како треба да се движи и да ја следи...


Клучните спецификации на Samsung Galaxy A82 и дизајн

Samsung ќе има нов член во А-семејството во јули: Galaxy A82. Уредот излезе на Google Play Console. Кодното име на новиот модел е Galaxy...


Samsung Galaxy A82 се враќа на сцената

Samsung Galaxy A82 5G е забележан на листата на Bluetooth SIG за сертифицирани уреди. Наследникот на Galaxy A80 ќе биде со Bluetooth 5.0...


Ситно броиме: Samsung Galaxy S21 Ultra има поддршка за 120Hz со WQHD+

Samsung Galaxy S21 серијата веќе не е тајна. Веќе се знае речиси се, сите наши информации за новата серија на Samsung може да ги...


Патент на Oppo со модул за предна и задна камера што слободно се вади

Oppo осмислиле напредна технологија со концепт на телефон, чиј екран може да се превиткува. Задната камера е со посебен модул што може да...


Звучникот HUAWEI Sound X, развиен со Devialet, пристигнува на македонскиот пазар

Huawei Sound X е најновиот додаток во премиум аудио колекцијата што компанијата ја нуди на македонските потрошувачи во претпразничната...


Samsung има решение како да го најдете телефонот кога ќе го изгубите

На сите барем еднаш им се случило досега да го бараат својот смартфон, а најчестиот начин да го најдете е едноставно да се јавите од друг...


Apple AirTags ќе бидат лансирани наскоро во две големини

Apple има уште презентации за 2020 година, а AirTags е еден од нив кој би можел да излезе уште од следниот месец. Од L0veToDream протече...


Nokia Power Earbuds Lite слушалки и лесно пренослив Nokia безжичен звучник

Претставена е исто така новата аудио опрема на Nokia - Nokia Earbuds Lite, новиот пренослив безжичен звучник на Nokia со интегриран...


Apple спрема и ценовно прифатлив смартчасовник

Повеќето мобилни компании во вториот квартал бележеа минуси, но Apple реализираше раст од продажбата на своите телефони, најмногу на...