Новости

Џек Ма доби шамар тежок милијарда долари

Џек Ма дефинитивно не знаел во што се впушта, откако ги критикуваше банкарите и финансискиот сектор, доби шамар од милијарда долари....


Бил Гејтс открива која ќе биде најголемата пречка против коронавирусот

Милијардерот Бил Гејтс се покажа како добар предвидувач на пандемијата со коронавирусот. Со години предупредуваше дека ќе се појави таква...


Астронаутката Кристина Коч го собори рекордот за најдолг престој на жена во вселената

Американската астронаутка Кристина Коч во саботата го надмина рекордот и стана првата астронаутка, која постојано престојувала во...


Flipboard добива ексклузива од CNN

Најкористениот онлајн магазин Flipboard склучи договор со најпозната светска медиумска организација CNN за превземање на ексклузивни...


BBC iPlayer Radio за корисниците на iOS

Од денес, BBC го стартува BBC iPlayer Radio сервисот, се работи за BBC радиоto, и при тоа ја лансира и BBC iPlayer за корисниците на iOS...


CNN: Во живо од Windows Marketplace

Една од најпопуларните новински мрежи во светот CNN претстави своја апликација за WP платформата Windows Marketplace.


Излезе најбрзиот пребарувач за Android

Пребарувачот BOLT, за кој се вели дека најбрзо ги отвора страните од сите пребарувачи досега, сега е достапен во својата бета верзија и е...