Новости

Samsung Wireless Charger Trio пуштен во продажба со топ цена

Samsung Mobile најпрво на домашно тло во Јужна Кореја го пушти во продажба новиот оригинален троен безжичен полнач и тоа по топ цена од...


Samsung Wireless Charger Trio ќе биде најдобриот безжичен полнач

Samsung Mobile е се поблиску до пласманот на иновативниот Samsung Wireless Charger Trio кој како што сугерира самото име ќе може безжично...


ЕУ ја прифати Резолуцијата за универзалниот полнач на мобилни

Европскиот Парламент ја изгласа резолуцијата што значи крај на 10 годишната борба за правата на потрошувачите. Изгласана е Резолуцијата...


2020 година ќе има само еден полнач за сите мобилни

Одборот за внатрешниот пазар и заштита на потрошувачи во Европскиот Парламент веќе расправаше за новото правило за усвојување на еден...


Следната година ќе добиеме еден полнач за сите мобилни и мали апарати

Изгледа дека дојде времето кога нема да имаме различни полначи за полнење. Одборот за внатрешниот пазар и заштита на потрошувачите во...


Не оставајте го полначот вклучен на струја

Дали полначите за мобилни, лаптопи и таблети трошат електрична енергија...


Супер изум - Полнач за батерија кој се носи како каиш

Ion Belt е иновативен полнач за батерија на смартфони и други електронски уреди со тоа што може да го носите како каиш за фармерки или...


Мал трик за заштита на полначите од кинење

Постои едноставен трик за да го спречите проблемот со кинење на полначот...


Колку е опасно со ист полнач да полните повеќе телефони

Многумина се прашуваат дали полнењето на телефон со различен полнач ќе ги уништи батеријата и уредот...


Foaster - Тостер полнач за вашиот смартфон

Foaster е мултифункционален полнач за смартфони и таблети чија главна замисла е да се ослободите од хаосот на превитканите кабли и е...


Wasserstein - безжична подлога за полнење смартфони

Безжичниот дрвен полнач Wasserstein ги полни смартфоните без кабел...


Tesla има роботски полнач за автомобили

Tesla креираше автоматски роботизиран полнач за електричните автомобили кој има форма на змија и може самостојно да се поврзе со докинг...


#Hellojean - секси фармерки за полнење на iPhone

Фармерките со специјален дизајн - #Hellojean, имаат посебен џеб за батерија...


Паметниот штеќер u:Plug лансиран од македонско-хрватски тим

u:Plug, е иновативен паметен штекер, изработен од младиот македонски претприемач Митко Цабевски и хрватските претприемачи Иван Јелушич и...


Microsoft со супер евтини преносни батерии

Microsoft претстави три преносни батерии или популарно наречени Power Banks, со капацитет од 2000 mAh, 9000 mAh и 12000 mAh, а цените...


Најдобро решение за слабата батерија на Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy S6 е фантастичен смартфон со голем број на врвни технолошки компоненти како Quad HD дисплејот кој има неверојатна густина...


SYMLIS за смартфон e USB, полнач и мемориски стик во едно

SYMLIS е нов екстра додаток за iPhone и Android кој нуди три решенија за мобилни конекции во едно, односно нуди USB кабел за поврзување...


Проверете - Ampere ќе ви каже дали полначот чини или не

Апликацијата Ampere е најнов софтвер обезбеден преку Project Volta за работата на батеријата на уредите со Android 5.0 Lollipop, а служи...


PowerLite е екстра гаџет со блиц, батерија и локатор

PowerLite е ултимативниот додаток за секој мобилен телефон бидејќи нуди три во едно, а тоа е блиц за камерата, како и копче за далечинско...


Со ASAP за 15 минути ќе го наполните вашиот iPhone

На големата сцена на саемот CES ретко вниманието го освојуваат помалите и непознати брендови, но тоа му успеа на ibattz кој го претстави...


Limefuel е екстра преносен полнач со дури 20.000 mAh

Limefuel Lite LP200X е вистински бисер меѓу преносните полначи за смарт уреди кој има фантастичен капацитет од дури 20.000 mAh, а може...