Новости

Honor дигна прашина на MWC со Magic 5 серијата

Телефони ги посети Honor на штандот на MWC. Honor на Mobile World Congress во Барселона го претстави својот пристап кон технологијата,...


Селфи камерата на iPhone 12 Pro послаба и од Asus

Новиот премиум смартфон на Apple според тестовите на DxoMark нуди минимални подобрувања во однос на неговиот претходник iPhone 11 Pro...


AI Benchmark демонстрираше највисоки поени кај Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro по официјалната објава веќе ги забележа најдобрите резултати на DxOMark тестот на камери, а сега се појави на уште...


Huawei Mate 40 Pro е новиот крал на DxOMark

Најновите резултати од DxOMark покажуваат дека Huawei Mate 40 Pro е опремен со најдобрата камера на пазарот. Најновиот смартфон на Huawei...


iPhone 11 не влезе во топ 10 камера смартфони на DxOMark

DxOMark како еден од најважните сајтови за бенчмарк тестови на камерата на смартфоните ги откри своите оценки за премиум моделот iPhone...


Huawei P40 Pro е новиот крал за камерите според DxOMark

Главните напори на Huawei во најдобриот смартфон кој годинава го претстави беа вложени во подобрување на камерата, како и на новиот Kirin...


Xiaomi ги претстави топ моделите Mi 10 и Mi 10 Pro

Xiaomi ги претстави новите Mi 10 и Mi 10 Pro. Mi 10 и Mi 10 Pro имаат ист дизајн, голем AMOLED дисплеј со дијагонала од 6,7 инчи со...


DxOMark ја рангираше камерата на Honor V30 Pro на престижната листа

Huawei Mate 30 Pro 5G има најдобра камера на списокот на DxOMark со 123 поени, а на второ место е Honor V30 Pro со просек од 122 поени....


Huawei Mate 30 Pro 5G доминира со камерата на листата од DxOMark

DxOMark излезе со најновиот список после тестирањето на камерата на премиум моделот Huawei Mate 30 Pro 5G. Топ моделот на Huawei е на...


Xiaomi има нов смартфон со 5 задни камери, главен сензор од 108MP

Новиот модел на смартфон на Xiaomi има дури пет задни камери - Mi CC9 Pro. Станува збор за модел со 6,47-инчен AMOLED дисплеј и заоблени...


Pixel 4 со послаба оценка за камерата од Galaxy S10

DxOmark ги направи сите вообичаени тестови на камерата на новиот Pixel 4 за кого имаше големи очекувања, особено за телефото леќата, но...


Nokia 9 PureView со 5 камери доби ниска оценка

HMD Global положи големи надежи во уникатниот смартфон Nokia 9 PureView кој е единствен на пазарот со дури 5 главни камери на задната...


Honor 20 Pro доби EISA награда за „EISA Lifestyle Smartphone 2019 - 2020“

Претходно пишувавме дека Huawei P30 Pro беше одбран за смартфон на годината од EISA (Expert Imaging and Sound Association). Honor исто...


Samsung Galaxy Note10+ 5G оценет како телефон со најдобри камери

Скопје – 13. август, 2019 – Новиот Galaxy Note10+ 5G, за прв пат претставен на минатонеделниот Unpacked настан во Њу Јорк, има најдобра...


Тест - Sony Xperia Z5 има најдобра камера!

Компанијата DxOMark Mobile ги тестирала камерите на најмоќните телефони...