Новости

WhatsApp доби еден тон новитети и подобрувања

WhatsApp која е во сопственост на Facebook ќе треба да се потруди да ги убеди корисниците дека и натаму целосно ја гарантира приватноста...


Пријатно изненадување за корисниците на Samsung Galaxy Tab S4

Samsung Galaxy Tab S4 е стар таблет, лансиран пред 2 години. Моделот претходно беше надграден со Android 9.0 Pie во 2019 година. Ако се...


Како да го пробате Dark Mode на Google Maps

Google ќе понуди Dark Mode и за Google Maps. Додека навигацијата на екранот има ноќен режим, апликацијата нема таков режим. Затоа ве...


Android 10: Пуштена надградбата за Samsung Galaxy Tab S5e

Добра вест за сите корисници на Samsung Galaxy Tab S5e. Долгоочекуваниот Android 10 веќе е објавен за надградба на технолошките уреди....


Facebook наскоро целосно ќе „потемне“

Facebook долго време ја подготвува Dark Mode верзијата на главната мобилна апликација за Android и корисниците се нетрпеливи за целосната...


Dark Mode сега достапен и на Google Assistant

Google на своите апликации Search и Assistant овозможи корисниците да го акивираат режимот на работа со темен екран Dark Mode, како за...


Протече скриншот од dark mode за Facebook на iOS

Се уште отсуствува важната функција од Android и iOS верзијата на Facebook: dark mode. Додека Messenger и Instagram веќе се надградени со...


Samsung Galaxy A30s стигна до надградбата со Android 10

Samsung Mobile ја започне софтверската надградба за еден од почетните смартфони во средната класа Samsung Galaxy A30s со последната...


Motorola One доби многу промени со Android 10 надградбата

Motorola Mobility покажува зошто е важно да се има блиско партнерство со Google бидејќи корисниците на нивните смартфони редовни и...


Xiaomi Mi A3 се враќа на надградбата со Android 10

Xiaomi Mi A3 ја продолжи надградбата на оперативниот систем со најновата верзија на Android 10 откако првично беа пријавени повеќе...


Google Play целосно го активираше Dark Mode

Google целосно го активираше Dark Mode за мобилната апликација Play Store каде сега сите содржини се прикажани со темно мени што е...


Google Play добива Dark Mode

Google наскоро ќе ја активира темната тема за мобилната апликација Play Store најпрво на Android, а потоа и на останатите платформи на...


Facebook Lite „потемне“ пред главната апликација

Facebook ја започна глобалната надградба на мобилната апликација Facebook Lite со новата опција за Dark Mode за потемнување на сите...


Dark mode на Google Translate конечно за Android и iOS

Мобилната апликација Google Translate конечно добива целосна поддршка за користење на Dark Mode на мобилните платформи Android и iOS.


Xiaomi Mi A2 ја доби надградбата со Android 10

Xiaomi ја стартуваше софтверската надградба за смартфонот од средната основна класа Xiaomi Mi A2 кој сега стигнува до најновата верзија...


Telegram во 2020 влегува со многу новитети

Telegram во новата година влегува со многу нови функции за корисниците од кои повеќето се однесуваат на избор на различни теми, бои и...


Какви новитети ќе спрема WhatsApp за 2020 година

WhatsApp е една од најпопуларните игри и ја користат над 1,5 милијарда луѓе од цел свет. Поради толкав голем број на корисници и...


WhatsApp се поблиску до Dark mode

WhatsApp според повеќе тестирања на апликацијата кои засега се вон погледот на јавноста туку им се достапни само на девелоперите е се...


Samsung Galaxy Note 10 стигна до целосна Android 10 надградба

Samsung Mobile започна со реализација на целосната надградба за премиум фаблетот Samsung Galaxy Note 10 кој стигна до стабилната верзија...


Facebook го редизајнираше својот изглед - погледнете дали ви се допаѓа

Facebook ќе го промени дизајнот, кој се уште не е достапен за сите корисници. Ова се само исечоци за да провери дали своите верни фанови...


Bing воведе Dark Mode за Android 10

Microsoft воведува Dark Mode на дел од своите мобилни апликации, а најнова меѓу нив е Bing со нова надградба за Android од која најмногу...