Новости

Apple Watch Ultra доби апликации за екстремни спортисти во App Store

Apple Watch Ultra дебитираше заедно со Apple Watch 8 и iPhone 14 серијата, минатата недела на Apple Far Out евентот. Apple Watch Ultra...


Mini-LED iPad Pro пристигна со 5G, моќен M1 чип и Thunderbolt порт

Apple туку што ја претстави новата iPad Pro (2021) серија со побрз M1 чип и многу додадени спецификации како што е 5G поддршката, подобра...


Samsung ги најави новите модели на телефони: Galaxy A71 и Galaxy А51

Лас Вегас (Невада), 6 јануари, 2020 г. – Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. ги претстави двата најнови членови на Galaxy A...