Новости

Microsoft Surface Duo 2 пристигнува во септември

Откако го најави Microsoft првиот телефон Surface Duo, помина многу време. Почетниот ентузијазам поради мобилниот уред со два екрана го...


Microsoft се пишмани за Windows X за уреди со двоен екран

Microsoft се откажа о идејата за лансирање на посебен оперативен систем Windows X оперативен систем наменет за уреди со двоен или...


Xiaomi Mi 11 Pro доаѓа со втор дисплеј на задната страна?

Xiaomi има смислено интересен концепт на смартфон со двоен екран со тоа што помошниот дисплеј би го сместиле на задната страна веднаш до...


Huawei прави Flip смартфон на преклоп

Huawei прави Flip смартфон на преклоп со двоен екран кој според скиците ќе биде конкурент на моделите кои веќе ги лансираа Motorola и...


За Surface Neo ќе почекаме уште две години

Microsoft имаше одлична најава на Surface Neo хибридниот таблет со двоен екран кој требаше да донесе нова свежина во хибридната...


Како изгледа LG Wing во акција?

LG Mobile годинава ќе го има најексперименталниот смартфон со двоен екран кој ќе му даде облик на буквата Т или како да има крилја.


LG Wing ќе има двоен екран во форма на буквата Т

LG Mobile ќе продолжи да експериментира со нови форми на смартфони со двоен екран, а еден од нив ќе биде LG Wing кој ќе пристигне во...


Microsoft Surface Duo ќе има врвно Stylus пенкалце

Новиот уред на преклоп на Microsoft ќе понуди многу подобро Stylus пенкалце и ќе работи на Android платформата за врвни перформанси.


LG Wing ќе има уникатен ротирачки дополнителен дисплеј

Најновите шпекулации поврзани со смартфонот на преклоп LG Wing се меѓу најурнебесните во последни време, со концепт кој делува навистина...


LG V60 ThinQ 5G: Официјално видео

LG V60 ThinQ 5G беше претставен на крајот на месец февруари, за кого доставата почна од 7 април, со LG Dual Screen. LG V60 ThinQ 5G е...


Прогнозирање на спецификациите за LG V60

LG V-серијата ќе се поднови со LG V60 моделот, кој би требало да биде лансиран наскоро, непосредно пред MWC 2020 во Барселона. Што да...


Претстојниот предводник LG G8X ThinQ ќе биде гејмерски

Гејминг телефоните растат во смартфон индустријата брзо во последниве години, па така секој сака парче од колачот. Samsung, Apple,...


Импресивниот LG V10 го стартува глобалниот пласман

LG Mobie го започнува глобалниот пласман на атрактивниот LG V10 откако во домашната Република Кореја немаше голем успех со продажбата, па...


LG ги промовираше топ функциите на LG V10

Со новиот супер смартфон LG V10 кој има два дисплеја ќе биде сосема очекувано пласиран и нов LG UX 4.0+ кориснички интерфејс за примена...


LG V10 - Два дисплеја, многу моќ и екстра камера

LG Mobile го претстави атрактивниот LG V10 кој ќе биде предводник на новата V серија која полека ќе ја заменува стандардната G серија со...


Прв видео тизер за LG V10 со двоен екран

LG Mobie го објави првиот видео тизер за новиот LG v10 за кој се очекува да понуди два дисплеја, од кои вториот ќе биде помал и помошен и...


ZTE ќе го прави рускиот Yota Phone 3 со двоен екран

ZTE ќе му помогне на рускиот бренд Yota Devices во дизајнот и производството на третиот по ред YotaPhone со двоен екран и идејата е да се...


LG G4 Pro со двоен дисплеј доаѓа на 1 октомври

LG Mobile ќе го засили присуството на пазарот со новиот модел LG G4 Pro (LG V10) за кој се открива дека ќе има 5.7 инчен Quad HD дисплеј,...


UMi Zero 2 ќе го брка рускиот Yota со два екрани

Кинезите развиваат се подобра и подобра технологија, а покажуваат и дека знаат да ги следат новите трендови. UMi Zero 2 се развива токму...


Doogee со луд смартфон со два Full HD екрани и мега батерија

Doogee е нов кинески бренд кој сака веднаш да исплива на површина со „луди“ технологии и рушење на сите досегашни бариери. Откако најави...


YotaPhone 2 доаѓа од Русија во декември

YotaDevices го објави официјалниот датум за пласман на новиот YotaPhone 2 кој е уникатен смартфон со два дисплеи на предната и задната...