Новости

Google овозможува биометриски табови за Chrome на Android

Googleov Chrome е најпопуларен прелистувач на веб во светот. Сите го користат и за персонални компјутери, и за телефони. Кај овој...


Coca-Cola смартфон се готви во анонимна фабрика, излегува наскоро

Неофицијално глобалната компанија за продажба на сок, Coca-Cola, започнала соработка со некои од производителите на смартфони, со цел да...


Ново истражување на Visa: Македонците месечно трошат 900 денари на дигитални услуги

Скопје, 27.01.2023 — Дигиталната трансформација постојано создава нови трендови, од начинот на кој ги примаме информациите, стекнуваме...


Индија го претстави конкурентот на Google, кој држи монопол на пазарот

Во некои држави Google е монопол и го држи речиси целиот пазар на смартфони, на пример во Индија зазема 97% од пазарот. Повеќе од 600...


Sammy Galaxy S23 Ultra: Објавени се оригинални футроли со неколку бои

Оригинални футроли веќе се објавени за Galaxy S23 серијата од германската веб страница WinFuture. Разгледајте ги футролите за Samsung...


Google Pixel Fold ќе биде со "Flip to Shhh" гестикулација

Интерен код открива дека следниот преклопен смартфон на Google - Pixel Fold, ќе биде со интересна опција за „Не ме вознемирувај“ (Do Not...


iPhone 13 сега може да се купи за 15% поевтин од Apple!?

iPhone 14 линијата е речиси идентична како претходната серија, затоа корисниците не се многу воодушевени од најновата серија. iPhone 13...


Samsung Galaxy S23 серијата со најава во 3D проекција

Samsung Unpacked евентот полека се приближува. Samsung Italia објави реклама со 3D проекција-најава на Galaxy S23 серијата. На 1 февруари...


Објавени оригинал футроли за Galaxy S23 линијата

Престојната Samsung Galaxy S23 серија официјално излегува на 1 февруари. Веќе ги знаеме сите спецификации. Роланд Квант на Twitter...


Samsung Galaxy S23: Протекоа цените за европски пазар

Лансирањето на Samsung Galaxy S23 е само за една недела, за кого веќе речиси сите спецификации се познати неофицијално. Според новиот...


Легендарната компјутерска игра Deluxe Ski Jump е повторно хит во светот

Deluxe Ski Jump е легендарна компјутерска игра, која што беше супер популарна пред 20 години. Сега повторно стана хит, затоа што авторот...


Honor се спрема за европски пазар со Magic Vs за MWC 2023

Официјалната страница на MWC конгресот во Барселона открива дека Honor ќе има свој штанд. Се очекува да биде претставен новиот преклопен...


Samsung Galaxy S23 серијата објавена со постери за преднарачка

Иван Блес ги објави првите промотивни постери на Twitter за преднарачка на Samsung Galaxy S23. Новиот предводник ќе биде презентиран од...


Qualcomm Snapdragon 8cx Gen 4 е убиецот на Apple M чипсетот

Познатиот производител на чипови Qualcomm, наводно развива нов процесор "Snapdragon 8cx Gen 4", како одговор на предизвикот од идните...


Night Mode примероци од камерата на Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S Ultra моделите се најинтересни со нивниот систем во камерата и нивната способност. Следниот Galaxy S23 Ultra ќе има...


Apple спрема нешто тотално ново за смарт дом

AR/VR уредите сега се во центарот на вниманието, како мистерија што треба да биде откриена оваа година од Apple за неколку месеци. Во...


Samsung со видео го промовира Space Zoom и Night Mode за Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra ќе биде со неверојатна камера со главен сензор од 200MP, заедно со 12MP ултра-широка камера, 10MP телефото...


iPhone 15 Ultra ќе биде со 10х зум камера од LG

Најновите неофицијални информации се дека LG развива продолжено зумирање, со подобрен опсег на камерата во споредба со најдобриот сензор...


Вложила 35 илјади евра во криптовалути и останала со празен дигитален паричник

46-годишна жена од Словенија е измамена и на тој начин и се изнудени 35 илјади евра, кои во повеќе наврати од својата сметка преку...


Ова е моментот на ранливост на Google, вклучен е алармот

Четботот на Google, ChatGPT, ги промени приоритетите на компанијата. ChatGPT не функционира како пребарувачот да прикажува линкови, туку...


Следниот HomePod на Apple ќе биде поголем и пристигнува во 2023

Следната HomePod верзија на Apple наводно излегува наскоро, но нема никакви официјални податоци. Марк Гурман открива дека поголем HomePod...