Новости

Samsung Galaxy Z Flip 3 е поевтиниот брат, но сепак импресивен!

Samsung Galaxy Z Flip 3 може да се пофали со поголем надворешен екран, што го олеснува прегледот на известувања и пораки без отварање на...


Нови откритија за спецификациите на Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Samsung се очекува да го претстави „следното големо нешто“ во јануари 2021 година. Galaxy S-серијата ќе се лансира тогаш : S21, S21+, и...


Официјално Samsung Galaxy Z Fold 2: Флексибилност и уникатно искуство со камерата

Samsung ја започна новата ера со моделот Samsung Galaxy Fold, а потоа продолжи со Samsung Galaxy Z Flip. Сега отвара нова ера со...


Samsung Galaxy S30 (S21): Дата, цена и спецификации

Samsung Galaxy S30 се очекува да пристигне во февруари 2021, а во меѓувреме протекоа спецификациите што се очекуваат од новиот...


Што очекуваме од Samsung Galaxy Z Flip 5G

Samsung го најави преклопниот смартфон Fold серијата - Galaxy Z Flip 5G, за кого се зборува дека цената се очекува да биде 1450 долари....


Samsung Galaxy S20 Ultra - Импресивна камера со 108 мегапиксели

Samsung има големи причини за задоволство со денешниот силен промотивен настан на кој покрај иновативниот адут Samsung Galaxy Flip Z, го...


Новата Galaxy Note10 серија на паметни телефони официјално претставена во Скопје

Скопје, 19. август 2019. – По само неколку дена од светската премиера во Њујорк Samsung ја претстави Galaxy Note10 и Galaxy Note10+...