Новости

Apple официјално го открива датумот кога ќе биде претставен iPhone 15

Apple официјално открива дека новиот iPhone 15 ќе биде претставен на 12 септември 2023 година. И не само тоа, ќе бидат откриени и новите...


Какви перформанси да очекуваме од iPhone 15 семејството

Apple ќе ги открие новите модели iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro, и 15 Pro Max, кои што излегуваат на 12 септември. Преднарачките би требало...


Датата кога iPhone 15 линијата почнува со продажба

Apple ќе ја лансира својата iPhone 15 серија за 2023 година на 12 или 13 септември, додека уредот се очекува да започне со продажба од 22...


Кои промени ќе ги доживее iPhone 15 во дизајнот

Овој септември очекуваме од Apple да ги претстави своите најнови модели од iPhone серијата. Во меѓувреме се објавени тајни информации за...


Сите iPhone 15 модели ќе бидат со 48MP примарна камера

Фановите на Apple веќе нетрпеливо го чекаат септември за новата iPhone 15 серија. Новите iPhone телефони ќе бидат со нови подобрени...


Кога iPhone ќе добие дизајн со „целосен-екран“?

Ликстерот Рос Јанг објави дека Apple имал проблеми со сензорот под дисплејот за Face ID технологијата, на која што компанијата работи на...


Dynamic Island пристигнува на сите iPhone 15 телефони

Во септември Тим Кук ќе ги претстави новите модели на Apple телефони. iPhone 15 серијата ќе биде со четири нови уреди: iPhonea 15, 15...


Првиот Android телефон со „Dynamic Island“ сега има „мини капсула“

„Мини капсулата“ на Realme е копија од Dynamic Island на Apple, кој што служи за мултитаскинг за нотификации. Извршниот директор на...


iPhone 15 Ultra ќе има подобри слики и перформанси од iPhone 15 Pro

Марк Гурман открива дека најновиот оперативен систем iOS 17, со кодно име Dawn, нема да има многу нови алатки. Ликстерот LeaksApplePro...


iPhone 15 серијата ќе биде без физички типки

Цела iPhone 15 серија ќе биде со Dynamic Island опција (која оваа година беше претставена само со Pro серијата) и USB-C влез, што е...


iPhone SE 4 протече со нови рендери за 2023 година

Претходниот месец излезе новиот iPhone 14, но време е сега за уредите од средната класа, кои што е се поевтини за корисниците. Се...


Apple го спрема издржливиот iPhone 15 Ultra за следната година

Apple за следната година го спрема најмоќниот телефон со додавката - Ultra. Станува збор за модел што треба да пристигне точно за една...


iPhone 15 во 2023 година доаѓа со новата опција Dynamic Island

Само што беа претставени новите модели на iPhone, а Apple веќе се спрема за следниот септември во 2023 година. Ќе има четири нови модели...