Новости

Samsung Galaxy S23 серијата објавена со постери за преднарачка

Иван Блес ги објави првите промотивни постери на Twitter за преднарачка на Samsung Galaxy S23. Новиот предводник ќе биде презентиран од...


Објавени оригинал футроли со Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung се спрема да ја лансира новата серија за 2023 година - Samsung Galaxy S23, на 1 февруари. Дотогаш веќе неофицијално ги знаеме...


Galaxy Z Flip 4 и Z Fold 4 објавени во достапните бои

Ликстерот Иван Блес, објави нови рендери со новите преклопни смартфони што треба Samsung да ги претстави за неколку дена. Galaxy Z Flip 4...


Motorola Razr 2022 е целосно редизајниран, излегува ова лето

Motorola беше една од првите компании што лансираше преклопен смартфон, која се уште не лансирала наследник на Motorola Razr 2020 5G....


Samsung Galaxy A53 и A33 денеска излегуваат официјално

Следниот мобилен евент на Samsung е денеска, на кого се очекуваат да бидат презентирани Galaxy A53 и A33 телефоните, додека Galaxy A73 би...


Samsung Galaxy S22 Ultra изгледа неверојатно на новите рендери

Веќе имаме видено неколку рендери со Samsung Galaxy S22 Ultra, во слики и во видеа од сите страни и ги знаеме и речиси сите спецификации,...


Најновите рендери го откриваат реалниот Pixel 6 5G и Pixel 6 Pro во неколку бои

Google следната недела ќе ги открие новите Pixel 6 и Pixel 6 Pro. Во меѓувреме се појавуваат слики од сите страни, а типстерот Иван Блес...


Samsung Galaxy S21 FE протече во 3D рендери

Samsung Galaxy S21 FE би требало да пристигне оваа 2021 година, а додека го чекаме, ликстерот Иван Блес споделил неколку 3D рендери, што...


Honor X20 5G пристигнува на 12 август, еве и слики

Honor потврди дека на 12 август ќе го открие новиот модел Honor X20. Тоа е веднаш после датата на Samsung преклопните смартфони. 5G Honor...


Нема да го има Galaxy S21 FE 5G на следниот Samsung Unpacked евент

Samsung Galaxy S21 FE наводно се одложува за последната четвртина на годината. На следниот Unpacked евент, Samsung ќе ги спреми Galaxy Z...


Масивно протекување на рендери со Samsung Galaxy S21 и S21+

Масивно протекување на рендери со Samsung Galaxy S21 и S21+ Претстојната Samsung Galaxy S21 серија протече од Иван Блес и Роланд...


Првиот Moto G на Motorola е со Snapdragon 865 процесор

Иван Блес објави и слика со новиот Motorola Moto G со процесор од Snapdragon 800 серијата. Се уште ја немаме финалната слика со Moto G, а...


Следниот Sony Xperia 5G предводник протече во целост

Xperia 5 беше претставен на IFA 2019, а пред IFA 2020 излезе дека Sony работи на втората генерација Xperia 5 II кој сега е целосно...


Масовно протекување на слики за Galaxy Note 20 Ultra 5G

Ishan Agarwal и 91Mobiles споделија рендери со Galaxy Note 20 Ultra во Мистично Бела и Мистично Бронзена боја. Имате повеќе рендери и...


Погледнете го Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G во Mystic Bronze верзија

После протекувањето на Galaxy Watch 3 и Galaxy Note 20 ротирани во 360 степени, Иван Блес од @evleaks сега го објави и следниот Galaxy...


Неоткриениот Samsung Galaxy A01 Core изгледа сосема ОК

Следниот евтин смартфон на Samsung ќе биде Galaxy A01 Core, кој штотуку протече онлајн. Уредот се уште не е официјално откриен, но Иван...


Познати се боите на Samsung Galaxy Note 20

Речиси секогаш снаодливиот ликстер Иван Блас откри сочни детали за новата серија на премиум фаблети Samsung Galaxy Note 20 поврзана со...


Huawei Y8s доаѓа наскоро како евтина алтернатива

Huawei наскоро ќе лансира нов смартфон во најевтината Y серија на смартфони. Информациите ги откри познатиот ликстер Еван Блас, според...


Huawei P40 Pro доаѓа со задна петорка камера во март

Ликстерот Иван Блес, објави фотографии во јавноста со идниот премиум модел Huawei P40 Pro. Pro моделот ќе биде дизајниран со керамичко...


Google Pixel 4 со новиот дисплеј од 90Hz

Голема новост е тоа што новиот Google Pixel 4 доаѓа со дисплеј од 90Hz и функција за идентификување на вашето лице. Иван Блес објави...


Samsung размислува за радикален потег - Следната година доаѓа Galaxy One

Samsung смисли нова категорија во смартфон индустријата со првиот Galaxy Note, за кого експертите на почетокот беа скептични дека би...