Новости

Која е Марина Освалд што праќа пораки на e-mail?!

Телефони.мк како медиум постојано се труди да ги едуцира своите читатели за измамниците што секојдневно не демнат на интернет, без...


Не верувајте во тажните приказни што ви стигнуваат на e-mail

Во последните неколку месеци ни пристигнуваат пораки од непознати луѓе со слични тажни приказни, дека или има болен во семејството или...


Кристијано Роналдо изгуби над 2 милиона следбеника на Инстаграм

Инстаграм вчера избриша многу лажни профили, па затоа оваа одлука влијаеше и врз бројот на следбеници на ѕвездата на Манчестер Јунајтед,...


Ќе го купи ли Маск - Twitter?

Сапуницата со купувањето на Twitter од Маск, сепак може да се реши надвор од судот. Маск објави на Twitter под кои услови оригиналниот...


Џо Бајден има 32 милиони следбеници на Твитер, а 14,6 милиони се лажни

Очигледно популарните профили имаат прилично висок процент на следбеници со лажни профили. Се разбира, тоа најверојатно се должи и на...


Илон Маск сака да ја намали договорената цена за купувањето на Twitter

Преземањето на Twitter нема да биде толку едноставно, ниту без проблеми како што изгледаше на почетокот, а можеби и нема да ја плати...


Facebook лансира нова кампања што помага во препознавањето на лажни вести

Facebook почнува нова кампања со којашто ќе се обиде да ги едуцира своите корисници со цел полесно и побрзо да може да ги идентификуваат...


Почнува чистењето на Twitter, важна информација за сите корисници на социјалните мрежи

Twitter одлучи да стави крај на неактивните корисници, кои имаат профил на мрежата, но не ја користеле најмалку 6 месеци....