Новости

Предводникот Motorola Frontier ќе биде моќен со сензор од 200MP

Следниот предводник на Motorola би можел да биде со огромна резолуција на камерата. Motorola Frontier наводно ќе биде со 6.67-инчен...


Oppo најави нова технологија за полнење на батерија од 0-100% за 9 минути

Технологијата за полнење на батерија напредува со голема брзина, па така ако чекавме до неодамна да се наполни телефонот за час и...


OnePlus 10 Pro ќе понуди брзо полнење со 120W

OnePlus потврди дека годинава нема да има T модел. Годинава ќе го очекуваме следниот OnePlus 10 Pro со тројна задна камера како Galaxy...


Samsung Galaxy S22 Ultra ќе биде со поддршка за брзо полнење

Samsung Galaxy S22 сега е во фокусот на вниманието, со оглед на тоа што пристигнува на почетокот на следната година. Стандардниот модел и...


Најдобрите брзи полначи за Google Pixel 6 и Pixel 6 Pro

Google Pixel 6 и Google Pixel 6 Pro се конечно на виделина, кои дигнаа голема прашина во јавноста, со оглед на тоа што Google се потрудил...


Samsung страницата во Франција официјално го потврди S21 FE

Сега сме веќе сигурни дека S21 FE чека на листата за лансирање после неколку официјални протекувања. Samsung ги објави спецификациите на...


Колку долго ќе трае батеријата со лудо брзото полнење на Xiaomi?

Xiaomi наскоро ќе го лансира првиот смартфон кој ќе има апсолутно лица брзина на полнење на батеријата со потенцијал од 200W но прашањето...


Новата технологија на Xiaomi ја полни батеријата до 100% за само 8 минути!

Xiaomi ја претстави технологијата со која што батеријата може да се наполни од 0 до 100% за помалку од десет минути. Новата 200W...


Познато е кога пристигнува Xiaomi Mi 11 Pro

Xiaomi својот најмоќен премиум смартфон за првата половина на 2021 година планира да го лансира некаде на почетокот на февруари.


Huawei nova 8 моделите ќе се полнат со луди брзини

Huawei планира многу силен адут за новите смартфони од средната класа Huawei Nova 8 кои стандардно се доста атрактивни во пост-пејд...


Зарем е можно, Xiaomi ќе ја полни батеријата за 19 минути

Xiaomi ќе сруши нов рекорд со неверојатно брзо полнење на батеријата за само 19 минути, со што се постигнува одамна замислената цел за...


Samsung наскоро со екстра брз полнач од 65W

Samsung Mobile веќе го регистрирал новиот екстра брзо полнач кој ќе има за нив рекорден капацитет на брзо полнење од 65W.


Официјално Samsung Galaxy Z Fold 2: Флексибилност и уникатно искуство со камерата

Samsung ја започна новата ера со моделот Samsung Galaxy Fold, а потоа продолжи со Samsung Galaxy Z Flip. Сега отвара нова ера со...


Xiaomi прв ќе лансира полнач од 100W

Xiaomi најверојатно ќе биде прв мобилен време кој ќе лансира рекордно брз полнач за смартфон со капацитет од 100W надминувајќи го и...


Xiaomi ќе лансира супер брз полнач со рекордни 120W

Xiaomi наскоро ќе лансира нов супер брз полнач кој ќе има рекорден капацитет на брзо полнење на батерија од 120W.


Lenovo Legion ќе има рекордно брзо полнење на батеријата

Lenovo со препознатливиот бренд Legion овој пат ќе настапи во мобилната сфера и ќе го понуди најмоќниот гејминг смартфон досега.


Black Shark 3 доаѓа со мега батерија и рекордно брзо полнење?

Новото чудо од гејминг смартфон Black Shark 3 на Xiaomi се очекува да дојде со мега батерија со капацитет од дури 5000 mAh, а што е уште...


Побрзо полнење од Xiaomi Mi 10 Pro ќе нема

Xiaomi подготвува одлична понуда со новиот премиум смартфон Xiaomi Mi 10 Pro кој се чини дека ќе располага со најбрзото полнење на...


Xiaomi Mi 10 Pro ќе се полни за половина час?

Xiaomi Mi 10 Pro најверојатно ќе биде ѕвер од мобилен уред кој главните унапредувања ќе ги има во делот на издржливоста на батеријата и...


Огромната батерија на Redmi K30 ќе се полни за час

Новиот фаблет од високата класа Xiaomi Redmi K30 ќе располага со огромна батерија со капацитет од 4500 mAh, но што е уште поважно истата...


Xiaomi во 2020г. ќе има неверојатно брз полнач од 100W!

Xiaomi на конференцијата во Пекинг претстави брза технологија за полнење на батерија, којашто веќе од 2020 година треба да ја имаме во...