Новости

AirTag има енкрипција и не ја меморира локацијата на уредот

Apple AirTag се мали плочки што може да ги ставите на нешта што не сакате да ги изгубите. Доколку нешто изгубите, може да го најдете со...


Apple ги претстави AirTags, видео со целиот настан

Заедно со новата виолетова боја на iPhone 12, Apple фановите добија уште нешто интересно што може да го стават во својата колекција:...


Samsung по грешка испратил порака на Find My Mobile

Доколку денес добивте чудна порака со содржина „1“ преку системот на Find My Mobile не треба да се грижите бидејќи станува збор за грешка...


Samsung Galaxy S10 со Android 10 бета се заклучува

Прецизираме дека се работи за бета софтверот на Galaxy S10, за кого делумно го решија софтверот со отклучувањето преку користењето на...


Google ќе ви го пронајде украдениот телефон

Google ја објави новата верзија на заштитната апликација Android Device Manager преку која ќе може веднаш да го пронајдете вашиот телефон...


Qualcomm ќе ви помогне при кражба на телефонот

Qualcomm најави воведување на нов безбедносен механизам наречен SafeSwitch кој ќе го заштити вашиот смартфон при кражба и ќе спречи...


Скриени трикови во iOs 8 - Се што не сте знаеле

iOs 8 и покрај првичните проблеми со пласманот не може да се негира дека е одличен софтвер и голем напредок за Apple и корисниците. Во...


Уапсени руски хакери кои уценувале iPhone сопственици

Министерството за внaтрешни работи на Руската Федерација соопшти дека уапсиле двајца осомничени хакери поврзани со уценување на...


Крадците на iPhone добија лесна задача

Во оперативниот систем iOs 7.1 е откриен нов недостаток кој може да му помогне на некој украдениот iPhone лесно да го ресетира и да ја...


Заштитете го вашиот iPhone од кражба

Со добивањето на новиот оперативен систем iOs 7 доаѓаат и нови опции кои ќе ви помогнат да го заштитите вашиот iPhone или iPad од кражба...


Откриено неверство со апликацијата „Find my Friends“

Една од најновите апликации во App Store, „Find my Friends“ деновиве доби на популарност кога се најде во една несекојдневна ситуација.


Откриено неверство со апликацијата „Find my Friends“

Една од најновите апликации во App Store, „Find my Friends“ деновиве доби на популарност кога се најде во една несекојдневна ситуација.