Новости

Видео: Huawei Mate X3 може да преживее екстремни падови

Сигурно не би помислиле дека Huawei Mate X3 би бил со цврст дизајн и може да издржи пад од маса. Се разбира, првото нешто што би можеле...


Motorola Razr 40 Ultra доаѓа со 6.9-инчен p-OLED дисплеј

Motorola ќе претстави два нови Razr модели на 1 јуни со премиум моделот Motorola Razr+ (Razr 40 Ultra надвор од САД). Твитот од Abhishek...


Samsung Galaxy Z Flip 5 пристигнува со нови бои

Рос Јанг како ко-основач и извршен директор на Display Supply Chain Consultants (DSCC) има увид во многу информации и тоа точни. Така...


Moto Razr 40 Ultra ќе биде со друго име во САД, позната е и цената

Еден од најинтересните серии во преклопната технологија во моментот е Motorola Razr. Moto Razr 40 и Razr 40 Ultra се најновите модели што...


Спецификациите на Oppo Find N3 протекоа на интернет

Oppo Find N серијата се смета дека е врвна технологија во преклопната индустрија. Моментално на пазарот е достапен Oppo Find N2, додека...


Motorola Twitter објави дека ќе има нови Razr модели на 1 јуни

Motorola Twitter објави кратко видео со два нови Razr уреди за кои пишува дека пристигнуваат на 1 јуни со мотото "Flip the Script". На...


Samsung Galaxy Z Fold 5 и Z Flip 5 излегуваат на Unpacked настанот летово

Galaxy Z Fold 4 и Z Flip 4 беа претставени на 10 август 2022 година, додека Z Fold 3 и Z Flip 3 на 11 август, 2021 година на Unpacked...


Google официјално го претстави првиот преклопен смартфон Pixel Fold

На Google I/O конференцијата беа претставени повеќе производи со нов хардвер со алатки базирани на вештачка интелигенција. Првиот...


Galaxy Z Fold 5 и Flip 5 ќе бидат лансирани на 4 август со Samsung Unpacked

Samsung Unpacked настанот ќе се одржи на крајот на јули, кога ќе бидат претставени и новите модели на преклопни смартфони: Galaxy Z Fold...


Рендерите демонстрираат дека Galaxy Z Flip 5 е спремен за конкуренцијата

Samsung најверојатно одлучил дека Galaxy Z Flip 5 да биде со поголем надворешен екран, со цел да им конкурира на другите модели....


Ова се сите спецификации и димензии за Google Pixel Fold

Google Pixel Fold ќе пристигне наскоро, а ние веќе ги имаме сите спецификации. Погледнете ги деталите одоздола: 139.7 x 79.5 x...


Galaxy Z Flip 5 и Z Fold 5 дефинитивно ќе се лансираат заедно

Во првата половина на август ги очекуваме новите Galaxy Z Flip 5 и Z Fold 5 модели, но претставувањето се очекува да се случи на крајот...


Samsung Galaxy Z Fold 5: Димензиите сугерираат минимални промени во дизајнот

Samsung Galaxy Z Fold 5 и Z Flip 5 пристигнуваат ова лето, за кои што се објавени димензии, но неофицијално. Се разбира, изворите се...


Google Pixel Fold: Кога ќе се лансира, цена, дисплеј и батерија

Samsung е доминантен на пазарот на преклопни смартфони, чии најнови модели се Galaxy Z Fold 5 и Z Flip 5. Светот на преклопните смартфони...


Samsung се очекува да открие преклопен таблет подоцна годинава

Twitter ликстерот Revegnus открива дека Samsung ќе го открие Galaxy Z Tab преклопниот таблет годинава, и според твитот, Galaxy Z Tab ќе...


Samsung Galaxy Z Flip 5 ќе биде поатрактивен во споредба со постариот брат

Претходно пишувавме дека екстерниот дисплеј на Galaxy Z Flip 5 ќе биде со неверојатни 3.4 инчи годинава, во споредба со ситниот 1.1-инчен...


Samsung Galaxy Z Flip 5: Макета предвидува поголем екстерен екран

Galaxy Z Flip 4 е одличен преклопен смартфон, поевтин модел на Samsung, кој пристигна со мал 1.9-инчен Super AMOLED дисплеј од...


Galaxy Z Flip 5 и Z Fold 5 со подобри перформанси од Galaxy S23

Замислете, протекоа податоци од бенчмарк тестови за најновите преклопни смартфони на Samsung, што уште не се официјално излезени. Се...


Samsung Galaxy Z Flip 5 го зголемува естерниот екран

Samsung е првата голема технолошка компанија што претставила смартфон со преклопен екран, иако за почеток прилично беше тешк. Со текот на...


Рендери се појавија со голем надворешен дисплеј на Galaxy Z Flip 5

Кога се појави Galaxy Z Flip за прв пат во 2020, главната поплака беше надворешниот 1.1-инчен дисплеј за нотификации и дојдовни повици....


Samsung Galaxy Z Flip 5 ќе биде надграден со нов сензор на камерата

Samsung ќе го подобри Galaxy Z Flip 5 во споредба со неговиот претходник и се очекува да го лансира следното лето. Аналитичарите сметаат...