Новости

Samsung направи тактичка воена верзија на Galaxy S20

Фамилијата на Galaxy S20 доби нов член во семејството, кој се нарекува Galaxy S20 TE (Tactical Edition). Станува збор за верзија на...


Норвешка ја укинува апликацијата за детектирање на заразени од COVID-19

Норвешка почна да ги собира податоците за заразените од COVID-19, со тоа што сега почна да ги брише личните податоци на корисниците. Се...


TAG Heuer открива уште еден моќен Wear OS смартчасовник без LTE

TAG Heuer е првиот бренд што лансираше смартчасовник со платформата на Google под името Android Wearза цена од 1,200 долари пред неколку...


iPhone 11 Pro собира локациски податоци и кога ќе исклучите следење

Истражувањето на Брајан Кербс покажа дека iPhone 11 Pro собира локациски податоци за корисниците дури кога тие ќе одберат да ја исклучат...


ФОТО: iPhone 11 Pro, 11 Pro Max и Apple Watch Series 5

Интересно, но без преголеми очекувања, така би можело да се опише моментот кога Тим Кук со колегите ги претстави новитетите на кои...


Huawei го претстави новиот стилски и моќен паметен часовник HUAWEI WATCH GT 2

Huawei денес во Минхен ја претстави својата нова генерација смарт часовници HUAWEI WATCH GT 2, заснована врз неодамна објавениот чипсет...


Skully AR-1 - Прв Smart Helmet за моторциклисти

Skully AR-1 е најавен како првиот Smart Helmet кој на моторциклистите ќе им донесе огромна прегледност на патот со камера на задната...


Athena е тука за да го спаси вашиот живот

Athena е уред за да спасува животи од напади на криминалци...


Google Doodle го одбележа 101 роденден на славната Хеди

Google Doodle го менува изгледот на секоја важна дата...


Возење без раце - голем чекор кон иднината

Научници од универзитат во Невада направиле голем чекор со самостојните автомобили...


Со SmartHalo добијте велосипед од иднината

SmartHalo е нов додаток за велосипед кој ќе ви донесе ултра модерни сервиси, како навигација и фитнес бележник на сите активности....


Google е главен сојузник на Американците и Курдите против ISIL

Google е главното ткиво што ги поврзува американските сили и курдските милитанти...


Локациите од Google Maps може да ги пренесете од PC на смартфон

Google Maps доби нова и многу корисна опција со која ќе може пребаруваните локации од десктоп или лаптоп компјутер директно да ги...


Француските таксисти кренаа востание против Uber

Париз е во вистински хаос откако такси компаниите и возачите излегоа на масовен протест со блокирање на приодот до аеродромот во Париз и...


Facebook Messenger по скандалите ќе ја чува вашата локација

Facebook Messenger доби неколку значајни промени при споделувањето на локацијата која е видлива во разговорите со вашите пријатели....


HTC Cello го пали моторот - Најдобриот автомобилски систем

HTC подготува големо изненадува за возачите со новиот смарт автомобилски уред HTC Cello кој ќе функционира подобро од Android Auto и...


Xiaomi и Li-Ning ќе креираат смарт патики

Xiaomi сака да се наметне како најиновативната кинеска компанија и сака да докаже дека е нешто многу повеќе од имитатор на Apple, па...


Nokia HERE мапите се вратија на iPhone

Одличниот сервис за мапи и навигација Nokia HERE конечно се вратија во Apple App Store по едногодишно отсуство со што сите корисници на...


Навигаторот на Michelin е супер прецизен и бесплатен

Michelin неодамна ја претстави новата верзија на апликацијата Navigator and Traffic која сега е подобрена со нови совети за возачите со...


Во здраво тело Microsoft Health - Нова фитнес платформа

Microsoft ја промовираше новата платформа за фитнес и здрав живот Microsoft Health со што фати приклучок на конкурентите како Google Fit,...


Android Wear смарт часовниците со екстра новитети

Android Wear платформата за преносни уреди е активна одвај четири месеци и постојано добива нови надградби и посебни апликации кои ќе ја...