Новости

GTA 5 е целосно бесплатна, со 1 милион кредит за GTA Online

Хит играта GTA 5 на Rockstar студиото е бесплатна за инсталирање преку лаунчерот на Epic Games како подарок за гејмерите. Промотивниот...


GTA 5 за PC одложена за март - Еве кој ќе може да ја игра

Екстра популарната GTA 5 подолго време ги забавува гејмерите кои имаат PlayStation 4 и Xbox One, но се уште се чека на верзијата намената...


Гејмери подгответе се - GTA 5 доаѓа на PC

Сајтовите на Amazon во Франција и Германија за кратко објавиле оглас за мега хитот GTA 5 за неговата верзија за компјутер, но...


Помошната апликација за GTA 5 конечно на Android

GTA 5 беше лансирана пред точно шест недели и од тогаш корисниците на Android ја чекаат помошната апликација iFruit која беше лансирана...


Вистинските ликови зад Grand Theft Auto 5

Grand Theft Auto 5 ќе влезе во историјата како најпродаваниот производ од забавната индустрија со чија продажба за само три дена заработи...


GTA 5 е најпрофитабилната игра на сите времиња

Во само првиот ден од пуштање во продажба GTA 5 заработи неверојатни 800 милиони долари со што ги сруши сите рекорди и стана...