Новости

Новите Samsung Galaxy телефони на преклопување за поодржлива иднина и најразновидно мобилно искуство

Делувањето во мобилниот бизнис сектор на компанијата го истакнува напредокот во својата посветеност да постигне „повеќе со помалку“ преку...


Samsung објави официјални видеа со Galaxy Z Fold 4, Flip 4, Galaxy Watch 5, и Galaxy Buds 2 Pro

Samsung официјално вчера ги презентираше новите преклопни смартфони Galaxy Z Fold 4 и Flip 4, како и новиот смартчасовник Galaxy Watch 5,...


Samsung ја предводи холистичката здравствена иновација со Galaxy Watch5 и Galaxy Watch5 Pro

Скопје, 10. Август, 2022 – Компанијата Samsung Electronics Co., d.o.o. ги најави моделите на паметни часовници Galaxy Watch5 и Galaxy...


Samsung Galaxy Z Flip 4 и Galaxy Z Fold 4 го менуваат начинот на користење на смартфоните

Претставување на Samsung Galaxy Z Flip 4 и Galaxy Z Fold 4: Сестран уред кој го менува начинот на користење на паметните телефони


Samsung Galaxy Z Flip 4: Компактен во цената и големината, моќен одвнатре

Samsung официјално го претстави и својот Z Flip 4 на Unpacked настанот, со што овој телефон се отвара и преклопува вертикално во споредба...


Samsung Galaxy Z Fold 4 официјално излезе: Моќност, големина и флексибилност

Најмоќниот преклопен смартфон на Samsung официјално излезе. Телефони.мк го следеше Samsung Unpacked, и ве информираме дека новиот модел...


Samsung Galaxy S23 Ultra: Протече кодното име и модел бројот

Кодното име на Galaxy S23 Ultra протече шест месеци пред официјално да биде откриен новиот модел на Samsung од S-класата. Предводникот...


Спремни ли сте за новото „мало“ нешто на Samsung?

Samsung Galaxy Z Flip 4 е уредот што го очекуваме да биде поевтин и покомпактен, со цел да може да го собере полесно во џеб. Samsung...


Тик, так... Уште 1 ден до новите Samsung Galaxy Z Fold 4 и Z Flip 4

Само уште еден ден додека официјално да излезат новите преклопни телефони на Samsung: Galaxy Z Fold 4 и Z Flip 4. Настанот може...


Galaxy Z Flip 4 и Z Fold 4 објавени во достапните бои

Ликстерот Иван Блес, објави нови рендери со новите преклопни смартфони што треба Samsung да ги претстави за неколку дена. Galaxy Z Flip 4...


Фасцинантна фотографија со галаксијата креирана од телескопот Џејмс Веб

НАСА објави неверојатна слика од галаксијата, со оддалеченост од 500 милиони светлосни години. Сликата се нарекува „галаксијата на...


Samsung Galaxy Z Flip 4 излезе со убави слики во четири бои

Следниот голем чекор на Samsung ќе биде претставувањето на Galaxy Z Fold 4, Z Flip 4, и Galaxy Watch 5. Giznext ги објавува овие...


Galaxy Z Fold 4, Flip 4, Watch 5, и Buds Pro 2: Детали и слики

Samsung моментално е во фаза на подготовка за презентација на новите уреди: Galaxy Z Fold 4, Flip 4, Galaxy Watch 5 дуото и Galaxy Buds...


Телескопот Webb ќе ве воодушеви со виолетовата галаксија

Вселенскиот телескоп James Webb го воодушеви цел свет со првите фотографии од длабоката вселена. И тоа не се само оние неколку фотографии...


Samsung во 2021 испорачал над 10 милиони преклопни смартфони

Samsung во 2019 година го претстави првиот модел на преклопен смартфон, новата технологија беше со одредени ограничувања, првенствено во...


Samsung: Преклопните смартфони ќе станат мејнстрим уреди

Samsung предвреме ја сфати иднината со преклопните смартфони и затоа е лидер на пазарот на телефоните што се преклопуваат. Тоа е...


Galaxy Z Fold 4 и Z Flip 4 официјално може да се резервираат за преднарачка

Samsung официјално објави за резервација на преднарачки за Galaxy Z Fold 4 и Z Flip 4 преклопните смартфони, пред да ги презентира. Двата...


Објавени слики и спецификации за новиот Samsung Galaxy Tab A7

Пазарот на таблети во последно време се активира повеќе. Galaxy Tab A7 (2022) е поевтиниот Samsung таблет, за кого се објавени и новите...


Samsung Galaxy Z Fold 4 пристигнува со нова боја со лимитиран број

За време на Samsung Unpacked настанот ќе бидат презентирани Galaxy Z Fold 4 и Z Flip 4 5G. Fold 4 се открива дека ќе пристигне во...


Samsung Galaxy Z Fold 5 и Z Flip 5 веќе се ставени во план

Имаме уште неколку недели до големиот Samsung Unpacked евент кога официјално излегуваат следните преклопни смартфони од 4 серија, а веќе...


Galaxy Z Fold 4 ја подобрува камерата со 50MP сензор

Слика од интернет имплицира дека Z Fold 4 ќе пристигне со ист модул на камерата како претходникот, но ќе биде со 50MP главен сензор на...