Новости

Asus ROG Phone 7 објавен на TENAA со огромна 6,000mAh батерија

Asus го открива следниот гејминг смартфон Asus ROG Phone 7, според неодамнешното листање на TENAA, кој се очекува да излезе наскоро. ASUS...


Redmi ќе прави нов гејминг смартфон со топ цена

Redmi како поевтината верзија на Xiaomi продолжува да креира нови понуди кои ќе бидат наменети овој пат за фановите на мобилните видео игри.


Објавени слики со следниот гејмерски смартфон на Lenovo

Објавени се слики со претстојниот гејминг смартфон на Lenovo, Legion 2 Pro. Сликите објавени од XDA Developers на Weibo, демонстрираат...


Lenovo Legion 2 Pro ќе има уникатна селфи камера

Lenovo подготвува одличен смартфон за љубителите на мобилни видео игри со уникатна селфи камера која ќе биде сместена странично во...


Познато со каков процесор ќе работи гејминг смартфонот на Redmi?

Redmi како суб-бренд на Xiaomi има се поголеми амбиции и меѓу нив е годинава да лансира екстра гејминг смартфон кој ќе има за нијанса...


Nubia Red Magic 6 со глобален пласман од април, цените солидни

ZTE откако го основаше брендот Nubia и му овозможи самостојно да се развива се фокусираше пред се на лансирање на екстра квалитетни...


Новиот Lenovo Legion гејмерски смартфон доаѓа оваа година

Lenovo потврди дека оваа пролет планира да лансира уште еден супер моќен гејмерски смартфон кој нема да прави никакви компромиси кога е...


Asus Republic of Gamers со „петката“ ќе атакува на гејмерите со нов топ смартфон

Asus со брендот Republic of Gamers наскоро ќе го лансира ROG Phone 5 како нов топ модел насочен кон посебниот сегмент на мобилни...


Xiaomi Black Shark 4 ќе биде ултра моќен гејминг смартфон

Xiaomi ќе продолжи со лансирање на нови смартфони специјализирани за мобилни видео игри, а овој пат го подготвува новиот Xiaomi Black...


Lenovo Legion смартфонот може да се најде за 1000 евра

Lenovo го искористи препознатливиот Legion бренд за гејминг лаптопи и го пренесе во светот на смартфоните. За прв пат новиот Lenovo...


Уникатниот гејмерски смартфон Lenovo Legion Duel конечно претставен

Lenovo откако се етаблираше како еден од подобрите брендови со Legion лаптопите за видео игри, сега се реши конечно да го лансира долго...


Lenovo Legion ќе се полни за само 30 минути

Гејминг смартфонот Lenovo Legion за неколку денови доаѓа со импресивни перформанси и компоненти кои ќе срушат нови рекорди, а меѓу нив е...


Најмоќниот гејмерски смартфон Lenovo Legion доаѓа за една недела

Lenovo за една недела на 22 јули официјално ќе го лансира најмоќниот гејмерски смартфон со фантастичен склоп на хардвер и дизајн.


Гејмерскиот моќник на Lenovo доаѓа на 22 јули

Lenovo и официјално потврди дека на 22 јули ќе ја одржи промоцијата на еден од најатрактивните смартфони оваа сезона.


Гејминг смартфонот Lenovo Legion доаѓа во јули

Lenovo по долго време на шпекулации и протечени информации во медиумите конечно и официјално потврди дека во јули планира да го лансира...


Honor Play4 Pro ќе биде гејмерски смартфон за сите

Huawei преку суб-брендот Honor наскоро ќе лансира нов смартфон наменет за гејмери со одлични перформанси и пристапна цена.


Протекоа рендери за Lenovo Legion со поп-ап камера

XDA Developers изработиле слики со дизајнот на идниот Lenovo Legion гејминг смартфон. Lenovo веќе потврди одредени спецификации за него,...


Nubia Red Magic 5G е најмоќниот гејминг смартфон

Nubia го лансираше долгоочекуваниот гејминг смартфон Red Magic 5G кој досега е најмоќен во оваа категорија со импресивен хардвер.


Black Shark 3 Pro ќе има вградени копчиња како гејмерски контролер

Black Shark 3 Pro ќе биде ултимативниот гејминг смартфон кој покрај импресивните хардверски иновации, ќе понуди и вградени копчиња кои ќе...


Nubia Red Magic 5G ќе располага со 16 GB RAM

ZTE можеби падна во втор план откако трката за ширење на 5G технологијата ја презеде Huawei, но тоа нема да ги спречи да лансираат...


Lenovo подготвува Legion гејминг смартфон

Lenovo најверојатно наскоро ќе лансира супер моќен смартфон кој може да биде рекламиран под брендот Legion слично како што Asus направи...