Новости

Новиот преклопен Honor Magic Vs доаѓа и во Европа со моќни перформанси

Honor претстави два нови уреда: преклопниот Honor Magic Vs, кој излегува и на европски пазар, и Honor 80, телефон за мулти-медиумска...


Honor се враќа на сцената, главен адут се сервисите на Google

Honor се враќа на голема врата со новиот Honor 50. Honor 50 е опремен со Google сервисите (GMS) и претставува прв смартфон што ја...


Honor би можел да го лансира новиот предводник со Snapdragon 888 во јули

Honor повеќе не е под сопственост на Huawei. Тој би можел да лансира Qualcomm Snapdragon 888 смартфон во јули, откако претходно,...


Honor: Наскоро ќе имаме смартфони со Google Play Store

Honor открива дека наскоро ќе лансира нови смартфони кои ќе имаат целосен пристап до Google Play Store и сите Android сервиси бидејќи...


Honor веднаш со нов смартфон по одвојувањето од Huawei

Honor започна како суб-бренд на поевтини смартфони го рамките на семејството на Huawei за потоа полека да добие автономен статус, а сега...