Новости

Pixel 5 доаѓа со солена цена

Како што веќе предвидовме Google направи чудни одлуки за истовремено лансирање на Pixel 4a 5G и новиот модел од високата класа Pixel 5...


Google ја пушти финалната бета верзија на Android 11

Конечната бета верзија Android 11 е веќе објавена од Google. Ако сакате да ја инсталирате на Pixel 2 серијата преку Pixel 4 серијата,...


Google Pixel 4a во стилот на славните Nexus смартфони - Евтин, а способен

Google по подолго време лансираше смартфон кој потсетува на првите Nexus модели, односно новиот Pixel 4a е доволно способен хардверски,...


Pixel 4a со солидни перформанси и ниска цена доаѓа наскоро

Google годинава ќе го повтори рецептот на лансирање на смартфон од средната класа со прифатлива цена од околу 350 евра кој ќе има солидни...


Google спрема нов смартфон со прифатлива цена - Pixel 4a

Apple и Samsung имаат модели со прифатлива цена веќе на пазарот iPhone SE и Galaxy A51. Следниот месец би можел да се појави смартфон со...


Google рано со мајска безбедносна надградба за Pixel смартфоните

Google на почетокот на самиот месец започна со мајската безбедносна надградба за Pixel смартфоните која се доставува онлајн преку...


Поевтиниот Google Pixel 4a доаѓа на крајот на мај

Google дефинитивно ги почуствува последиците од кризата со корона вирусот и иако едно време беше подготвен да го лансира новиот поевтин...


Google Pixel ќе снима со 4K HD 60 fps

Во новата верзија на апликацијата Google Camera откриено е дека по подолго време ќе има поддршка за снимање во 4K HD резолуција при 60 fps.


Колку евтин ќе биде новиот Google Pixel 4a?

Google наскоро ќе го лансира новиот смартфон од средната висока класа Pixel 4a за кого веќе е откриена цената која ќе биде многу...


Еве како Google Pixel 5 XL би можел да изгледа

4 месеци после лансирањето на Pixel 4, Google веќе почна да ги разоткрива спецификациите на следната генерација Pixel 5. Најверојатно ќе...


Google спрема поевтин модел од својот најдобар смартфон

Минатата година покажа дека повеќето луѓе не сакаат да даваат многу пари за нови модели на смартфони и не ги менуваат често своите...


Google среди уште една грешка на камерата на Pixel 4

Google лансираше нова софтверска надградба со која "среди" уште една грешка на камерата на новиот супер смартфон Pixel 4 кој токму во...


Pixel 3, Pixel 3a и дури Pixel 2 ја добиваат новата астрофотографска алатка

Google додаде нови опции во Pixel 4 линијата оваа година со безбедна алатка за Face unlock, која ги отклучува телефоните дури и кога...


Откриен е голем безбедносен пропуст кај Google Pixel 4

Face ID системот на Google Pixel 4 има голем пропуст за отклучување на телефонот. Софтверот го препознава лицето на сопственикот и кога е...


Google го претстави Pixel 4, заедно со слушалки, смарт звучник и лаптоп

Google на својот настан претстави цела низа нови уреди и услуги. Со тоа се обиде да покаже дека се грижи за приватноста на своите...


Безбедносен пропуст што може да загрози над 100 милиони Android-и

Безбедносните експерти од Google објавија дека откриле безбедносен пропуст во оперативниот систем Android, кој би можел да загрози над...


Google Pixel 4 со новиот дисплеј од 90Hz

Голема новост е тоа што новиот Google Pixel 4 доаѓа со дисплеј од 90Hz и функција за идентификување на вашето лице. Иван Блес објави...