Новости

Откриени победниците на Glomo Award на MWC Barcelona 2024

29-тото годишно доделување на Глобалните награди за мобилни телефони. Дознајте ги последните информации од светот на електрониката.


Google официјално објави покана за новите Pixel телефони, таблет, часовник

Google официјално ја објави датата кога излегуваат новите Pixel телефони. 04 октомври е датата кога излегуваат новите Pixel 8 телефони,...


Google Pixel Watch 2 добива нов процесор со подобри перформанси и подобра батерија

Google ќе ги открие Pixel 8 и Pixel 8 Pro во следниот октомври. Тогаш ќе биде претставен и Pixel Watch 2. Новиот процесор на...


Google Pixel 8 и Pixel 8 Pro: Кои опции со бои ќе ги имаат

Google инсајдер ги поткажал боите со кои што би требало да излезе претстојната Pixel 8 линија. Pixel 8 би требало да пристигне со...


Непознат Galaxy уред со Exynos 2300 се појави на GeekBench

Exynos 2400 процесорот се очекува да биде моќен процесор, а Samsung наводно го планира за следната предводничка Galaxy S24 линија за...


Tensor G3 во Pixel 8 ќе биде разочарување за перформансите

Следниот Google Pixel 8 наводно нема да биде со најновите јадра на Arm, додека новите Android телефони ќе пристигнат со Qualcomm...


Google Pixel 8 и Pixel 8 Pro: Позната е големината на дисплејот

Се уште е рано да се зборува за новите телефони на Google, затоа што немаме официјални информации. Се разбира, аналитичарите не мируваат...


Протечени рендери со Google Pixel 8

Google Pixel 8 се очекува да биде со 6.2-инчен и 5.8-инчен екран, кој што може да не звучи толку компактно како што се зборува од страна...


Google ги најавува Pixel 7a, Pixel Fold, и Pixel 8 за 10 мај

Google официјално ја најавува својата девелоперска конференција, која што ќе се одржи на 10 мај пред мала пубика. Регистрацијата е...


Google планови за следните 3 години: Pixel 9, Pixel 10, и Pixel Fold

Освен новите смартфони, Google спрема и нешто ново - првиот преклопен смартфон. Немаме многу информации за Pixel Fold, само знаеме дека...


Samsung наводно почнал да го тестира Google Tensor од Pixel 8

Третата генерација на Google Tensor е планиран да биде вграден во најновиот смартфон Pixel 8. Според GalaxyClub (via 9to5Google), Tensor...