Новости

Google официјално објави покана за новите Pixel телефони, таблет, часовник

Google официјално ја објави датата кога излегуваат новите Pixel телефони. 04 октомври е датата кога излегуваат новите Pixel 8 телефони,...


Google Pixel Watch 2 добива нов процесор со подобри перформанси и подобра батерија

Google ќе ги открие Pixel 8 и Pixel 8 Pro во следниот октомври. Тогаш ќе биде претставен и Pixel Watch 2. Новиот процесор на...


Google Pixel Watch пристигна со Samsung Exynos 9110 процесор

Конечно официјално е претставен Pixel Watch, смартчасовникот на Google. Долго време слушавме за него. Доаѓа со 41мм куќиште направено до...


Ѕвездата на „Pixel“ настанот на 7 октомври ќе биде Pixel Tablet

Со формалното лансирање на Pixel 7 дуото и Pixel Watch на аголот, новите информации веќе речиси целосно се излезени на виделина. Одредени...


Google целосно го откри дизајнот на претстојниот Pixel Watch на видео

Google годинава е полн со изненадувања, на 6 октомври ќе лансира многу производи. Официјално е објавено видео од компанијата за кружниот...


Google објави официјално видео за да ја разгледате „цела Pixel колекција“

Google е на чекор до објава на новиот Pixel еко-систем на 6 октомври. Се очекува Google да ги презентира Pixel 7 и Pixel 7 Pro, за кои...


Google Pixel 7 и Pixel 7 пристигнуваат во октомври

Google кон средината на мај го претстави новиот смартфон Pixel 6a, кој неодамна се појави во продажба, а компанијата објави и некои...


Google Pixel Watch доаѓа со ECG технологија и ќе мери кислород во крвта

Долгоочекуваниот Google Pixel Watch беше официјално презентиран за време на Google I/O настанот за девелопери, за кого протекоа уште...


Сега може да ги линкувате Fitbit и Google Fit со Google Assistant

Со неодамнешното лансирање на Google Pixel Watch и блиското партнерство со велнес експертите од Fitbit, кој што Google го купи минатата...


Google Pixel Watch: Дизајн, клучни карактеристики и софтвер

Google I/O 2022 девелоперската конференција откри повеќе детали за новиот Pixel Watch што излегува во септември. Веќе ги имаме и сликите...


Google го претстави новиот Pixel 6а, има најава и за првиот смарт часовник

На вчерашната конференција, Google објави дека работи на свој смарт часовник, кој излегува есента, заедно со телефоните Pixel 7 и Pixel 7...


Google I/O 2022: Што да очекуваме и кога и каде да гледаме

Google ќе ја одржи годишната девелоперска конференција Google I/O од 11 до 12 мај. Google ќе презентира и нов хардвер, софтвер и сите...


Протекоа скриншот слики со Wear OS 3

Google веќе по втор пат ни го демонстрира интерфејсот на Wear OS 3. Samsung Galaxy Watch 4 и Galaxy Watch 4 Classic се со Wear OS 3....


Pixel Watch ќе пристигне пролетта 2022, без рамки и со Fitbit елементи

Google конечно ќе го лансира својот смартачасовник, најверојатно на пролет, следната година. Најверојатно ќе се нарекува Google Pixel...


Google Pixel 6 настанот може да го гледате денес во живо

Google веќе официјално го најави новите Pixel 6 и Pixel 6 Pro за денес, кои ќе бидат официјално објавени во 17:00 часот. Искрено се...


Google Pixel Watch е потенцијално одложен за 2022

Google Pixel Watch би можел да биде одложен според Макс Вејнбах: „Пред 6 месеци ми рекоа дека доаѓа, но сега би можел да биде одложен...