Новости

Redmi Note 12 серијата пристигнува со 210W брзо полнење

Redmi ја потврди Note 12 серијата, која што ќе биде откриена овој месец во Кина. Изгледа дека Redmi има некои уникатни иновации...


Sony ќе лансира нов PlayStation VR2 уред за играње во виртуелна реалност

Sony ќе лансира нова генерација на гејминг уред - очила за виртуелна реалност PlayStation VR2. Се уште не е познато кога ќе бидат...


Новата линија на уреди на Samsung за 2022 година дизајнирана за иновативно персонализирано искуство

Производите на Samsung за 2022 година ги нудат најновите технологии, карактеристики и дизајн за редефинирано искуство на повеќе поврзани...


HBO Max услугата од денес достапна во Македонија, подобра замена за HBO GO

HBO GO сервисот се заменува со новата апликација HBO Max, која што нуди повеќе содржини и нови опции на претплата за нови претплатници....


Samsung Galaxy Tab S8 поставува нови стандарди: најголем, најхрабар и најразновиден Galaxy таблет

Samsung Galaxy Tab S8 поставува нови стандарди: најголем, најхрабар и најразновиден Galaxy таблет досега


Протекоа уште информации за претстојниот предводник на Xiaomi

Претходно пишувавме дека следниот Xiaomi 12 пристигнува со најновата генерација на процесор на Qualcomm - Snapdragon 8 Gen 1, кој ќе биде...


Motorola ќе биде еден од првите што ќе лансира смартфон со 200MP камера

Samsung најави сензор од 200MP кој најверојатно ќе биде Galaxy S22 Ultra, а излегува на почетокто на следната година. Motorola исто така...


Samsung на SDC21 конференцијата презентираше решенија за нова ера на мрежно искуство

Програмерите, креативците и дизајнерите истражуваа нови начини за развој на растечките екосистеми на Samsung. Компанијата Samsung...


Xperia PRO-I е новиот смартфон на Sony што се нарекува „камерата“

Sony го претстави Xperia PRO-I со 1-инчен сензор на камера, кој е позајмен директно од компактната камера Sony Alpha RX100 VII....


HUAWEI nova 9 пристигнува на македонскиот пазар со преднарачка во комплет со Huawei Freebuds 4

HUAWEI nova 9 пристигнува на македонскиот пазар со кампања за претходна нарачка во комплет со Huawei FreeBuds 4


Apple ги претстави новите 14 и 16 MacBook Pro лаптопи

Apple официјално ги лансираше новите модели на MacBook Pro, како и новите М1 чипови. MacBook Pro доби редизајн, со тотално нов хардвер,...


А1 Македонија ја лансира А1 Xplore ТV , телевизија на новата генерација

Омилените ТВ содржини од било кое место на сите уреди. Скопје, 27.09.2021г.- А1 Македонија, членка на А1 Телеком Австрија Групацијата,...


Xiaomi 11T Pro е со неверојатен турбо полнач од 120W

Xiaomi претстави три нови смартфони од 11-серија: Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro и Xiaomi 11 Lite 5G NE. Главниот акцент бил на фотографијата...


Што да очекуваме од SAMSUNG Galaxy S22 Ultra: Камера, дисплеј и батерија

Светот е спремен да го поздрави следниот предводник на Samsung - Galaxy S22 серијата, за која веќе интензивно протекуваат новите...


Nintendo ја претстави новата конзола со поголем OLED екран

Nintendo конечно ја претстави новата верзија на конзола Switch. Таа има неколку подобрувања, меѓу кои екранот е главната промена кон OLED...


Xiaomi Mi Mix 4 ќе биде со камера вградена под дисплејот

Mi Mix на Xiaomi ќе биде всушност првиот преклопен смартфон на кинескиот бренд, кој би можел да пристигне наскоро. Mi Mix 4 ќе има...


Google го слави Pride Month со нови алатки за Pixel телефоните

САД моментално го слави Месецот на Гордоста, а Google за таа цел објави видео од 60 секунди со име на рекламата: "Celebrate Pride on...


China Mobile Hebei и Huawei ја претставија 5G сеприсутната Гигабит мрежа во затворен простор

China Mobile Hebei и Huawei постигнаа клучна пресвртница со лансирањето на 5G сеприсутната Гигабит мрежа во затворен простор. Покрената...


Протекоа спецификации за Samsung Galaxy S22 серијата

Samsung веќе ја спрема следната Galaxy S серија и веќе почнаа да протекуваат податоци. Според Mauri QHD дисплеите на Galaxy S22 серијата...


Samsung најави три нови Galaxy Book лаптопи

Минатиот месец Samsung ја најави Galaxy Book серијата на лаптопи: Galaxy Book Pro, Galaxy Book Pro 360 и Galaxy Book Odyssey. Galaxy...


Фотографии од новиот Sony Xperia 1 III

Sony го откри минатиот месец новиот модел Xperia 1 III, кој ги има првите телефото перископски леќи со варијабилен фокус, како опонент на...