Новости

Nokia 3.1 бавно до Android 10

HMD Global иако беше е ден од најдобрите партнери на Google во Android One програмата сепак многу бавно ја реализираше надградбата за...


HMD се предомисли за Android 11 надградбите на Nokia

HMD Global покажа зошто не е добро да правите „пиши бриши“ на социјалните мрежи. Најпрво го објави распоредот за надградба на нивните...


Nokia 7.3 5G: Подобрен дизајн и четворна камера

Се очекуваше HMD Global да го открие Nokia 7.3 5G неделава, но тоа не се случи, а во меѓувреме Стив Хмерстофер го откри дизајнот целосно....


Nokia Power Earbuds Lite слушалки и лесно пренослив Nokia безжичен звучник

Претставена е исто така новата аудио опрема на Nokia - Nokia Earbuds Lite, новиот пренослив безжичен звучник на Nokia со интегриран...


HMD Global со нови телефони и услуги, Флоријан Сеш: „За смрт нема време“

HMD Global, неколкугодишниот дом на Nokia телефоните, претстави два нови члена во семејството на смартфоните: Nokia 3.4 и Nokia 2.4, нова...


Nokia PureView 9.3 конечно ќе го посака среќата

HMD Global можеби конечно ќе го посака среќата за после сите перипетии да го лансира долго очекуваниот Nokia PureView 9.3.


Nokia 2.4 ќе биде поголем и помоќен од претходникот

HMD Global наскоро би можел да го претстави новиот Nokia 2.4 како дел од новата група на смартфони со ниски цени, овој пат поголем и...


Nokia подготвува уште поевтини Power Earbuds Lite

HMD Global како што се ближи есента ќе подготви нова Lite верзија на безжичните слушалки Power Earbuds со речиси истото ниво на квалитет...


Nokia 8.3 5G конечно ќе влезе во продажба?

HMD Global е еден од мобилните брендови кој најмногу ги промени плановите поради кризата предизвикана од корона вирусот. Затоа и од март...


Се продаваат ли уште класичните телефони?

Класичните телефони порано ги ограничуваа корисниците само на СМС порака и телефонски повик. Потоа почнаа да се прошируваат со вградување...


Nokia C3 ќе биде ново топ телефонче

HMD Global веќе од утре ќе започне со промоцијата на повеќе нови смартфони, а еден од нив ќе биде новиот Nokia C3 смартфон кој ќе има...


Nokia ќе има работно лето со нови смартфони

HMD Global ќе има работно лето со претставување на нови смартфони почнувајќи од 4 август на голем промотивен настан во Кина.


Нов Nokia смартфон со поголем дисплеј доаѓа во основната класа

HMD Global наскоро треба да лансира нов смартфон во основната класа кој ќе има поголем дисплеј од неговите претходници со дијагонала од 6...


Nokia 1 без мака по три години стигна до Android 10

Nokia 1 се покажа како еден од најдолгорчните инвестиции во основната класа бидејќи по речиси три години стигна до последната верзија на...


Идните Nokia смартфони ќе бидат со посебна кибернетска заштита

HMD Global објави дека ја купиле компанијата Valona Labs, специјализирана за кибернетска безбедност, и така одлучиле да го отворат новиот...


Nokia 9.3 PureView 5G ќе го има најмоќното 8K HD снимање?

HMD Global со надеж дека е доволно моќен да се претстави на највисоко ниво во премиум класата полека го развива следниот ѕвер Nokia 9.3...


Nokia 6.3 ќе има ZEISS камера

HMD Global ќе ги засили темпото во средната класа со нов одличен модел кој ќе има пристојна цена најверојатно до 250 евра и притоа ќе...


Наскоро доаѓа римејк на Nokia 150

HMD Global планира наскоро да лансира римејк на обичниот телефон Nokia 150. Токму овој модел беше прв во нивната линија откако ја...


Nokia 7.3 најверојатно ќе има 64 мегапикселна камера

HMD Global се уште прави тестови за финалните спецификации на новиот потентен смартфон Nokia 7.3 кој најверојатно ќе има тројна главна...


Nokia 9.3 и Nokia 7.3 доаѓаат на крајот на летото

HMD Global не се брза со лансирањето на новиот премиум смартфон и затоа го прескокнува мартовскиот или пролетен циклус на презентација на...


Nokia 3.2 добива Android 10 со Dark Mode

HMD Global ја започна надградбата на смартфонот Nokia 3.2 со најновата верзија на оперативниот систем Android 10 која тежи околу 1,3 GB и...