Новости

Huawei ветува дека со Harmony OS 2.0 сите податоци ќе бидат сочувани

Huawei ветува дека сите корисници кои ќе направат надградба на нивниот мобилен уред со новиот оперативен систем Harmony OS 2.0 целосно ќе...


Прв поглед на Huawei P50: „Ќе ја подигнеме мобилната фотографија на ново ниво

Huawei во текот на претставувањето на новиот оперативен систем Harmony OS не претстави нови мобилни, но ни овозможи прв поглед на својот...


Huawei го промовираше HarmonyOs

Денеска Huawei го лансираше официјално новиот HarmonyOs оперативен систем којшто ќе се користи на сите уреди започнувајки од мобилните...


Huawei многу од Android смартфоните ќе ги надгради со Harmony OS

Huawei на втори јуни ќе одржи голем настан посветен на оперативниот систем Harmony OS кој ќе биде главна алтернатива за Android, а тука...


HarmonyОS: Huawei го претстави новиот концепт на поврзување за поедноставен живот

Д-р Ванг Ченглу, претседател на одделот за софтвер инженеринг за потрошувачи на Huawei БГ и директор на деловна единица „AI and...


Кинеските брендови ќе се потпрат на Huawei ако добијат блокада од Google

Кинеските производители на смартфони се подготвуваат за „План Б“ во случај американската администрација да ги стави на истата забранета...


Huawei P50 ќе биде првиот уред со свој HarmonyOS

Huawei P50 ќе биде првиот уред што функционира со HarmonyOS, beta 2 тестирањето на новиот оперативен систем помина, а сега е веќе на beta...


Huawei додаде многу корисни функции за Petal Maps

Huawei продолжува да го развива сопствениот еко-систем на мобилни апликации како дел од алтернативниот оперативен систем Harmony OS кој е...


Huawei MatePad (12.9) доаѓа со неверојатен OLED дисплеј од 120Hz

Huawei спрема нов таблет со којшто компанијата планира на пазарот да се натпреварува со iPad Pro на Apple и Samsung Galaxy Tab S7+....


Huawei P40 би можел да биде со Android 10 и Harmony OS

Откако беше ставен на црната листа на САД, Huawei беше ограничен во соработката со Американците. За таа цел планираат да го активираат...


Пол Скенлан: „Huawei вложува милиони за да им даде избор на корисниците“

Huawei тврди дека бил спремен на овој чекор и со години бил посветен на развој на свој софтвер. Меѓутоа компанијата никогаш не беше...


Huawei годинава без Harmony OS смартфон

Huawei до крајот на годинава не планира да лансира смартфон со сопствениот оперативен систем Harmony OS кој служи како нивен план Б и...