Новости

Huawei HarmonyOS 2 регистрирал 10 милиони активни корисници за една недела

Huawei HarmonyOS 2 детектирал 10 милиони активни корисници за само една недела, според најновиот извештај, тврди GSMArena. Ова е...


Прв поглед на Huawei P50: „Ќе ја подигнеме мобилната фотографија на ново ниво

Huawei во текот на претставувањето на новиот оперативен систем Harmony OS не претстави нови мобилни, но ни овозможи прв поглед на својот...


Спецификации: Huawei MatePad Pro 12.6, MatePad 11 и MatePad Pro 10.8

Вчера Huawei официјално ги претстави новите модели на Huawei Watch 3 и Huawei MatePad таблетите. Подетално, Huawei MatePad Pro 12.6 доаѓа...


Huawei ја претстави серијата нови производи, базирани на HarmonyOS 2

Како дел од денешниот настан, Huawei претстави и колекција нови уреди, како што се паметни часовници и таблети базирани на HarmonyOS 2,...


Huawei на 2 јуни се очекува да го претстави оперативниот систем Harmony

Huawei најави дека на 2 јуни ќе претстави сопствен оперативен систем за смартфони - Harmony. Тоа значи и последен поздрав за користењето...


Откривањето на следниот 5G таблет на Huawei е за неколку недели!?

Huawei се уште официјално не објавил, но се повеќе се зборува дека следната предводничка серија за 2021 година пристигнува на 17 април:...


Huawei Mate 40: Цена, дизајн на камера и софтвер

Huawei Mate 40 серијата ни е тука веќе пред врата со моделите: Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Pro Plus, и Mate 40 RS. Сите уреди ќе бидат...


HarmonyOS 2.0 оперативен систем ќе има кај Mate 40 серијата

Huawei официјално соопшти дека телефоните со EMUI 11 кориснички интерфејс ќе може да инсталираат и HarmonyOS 2.0. Новата верзија на...


Huawei со Harmony OS 2 ќе го амортизира Google

Harmony OS 2.0 ќе овозможи целосна интеграција на смартфонот со сите останати смарт уреди како телевизори, часовници и апарати за...


Претставен HarmonyOS 2.0

HarmonyOS 2.0 SDK за паметните телевизори, часовници и автомобили ќе почне со работа од утре, додека верзијата за смартфони ќе биде...


Huawei Развојна конференција - Градење екосистеми и привлекување партнери

Во Донгуан, Кина се одржа тридневната Развојната конференција на Huawei за време на која 600 техничари на Huawei се сретнаа со над 6.000...


Првите смарт ТВ на Honor со HarmonyOS - Vision и Vision Pro

Huawei официјално го претстави својот оперативен систем HarmonyOS, а сега го претстави новиот смарт телевизор на Honor, компанијата што...


Huawei го збогати софтверскиот екосистем со новиот оперативен систем HarmonyOS

„Влегуваме во ера кога луѓето очекуваат холистичко интелигентно искуство кај сите уреди и сценарија. За да го поддржиме ова, сметавме...