Новости

Honor 60 и Honor 60 Pro: Реални слики и детали за спецификациите

Уште само неколку дена останаа додека да биде откриена Honor 60 серијата, а веќе имаме неколку слики за кои што се тврди дека се реални....


Honor се враќа на сцената, главен адут се сервисите на Google

Honor се враќа на голема врата со новиот Honor 50. Honor 50 е опремен со Google сервисите (GMS) и претставува прв смартфон што ја...


Honor најавува враќање на глобалниот пазар со нови сопственици

Брендот на смартфони што настана како дел од Huawei, Honor, започнува нов живот. Откако Huawei го продаде, од Honor најавија враќање на...


Honor X20 5G пристигнува на 12 август, еве и слики

Honor потврди дека на 12 август ќе го открие новиот модел Honor X20. Тоа е веднаш после датата на Samsung преклопните смартфони. 5G Honor...


Samsung Galaxy Z Fold 3 почна да ги добива своите преклопни ривали

Ова ќе биде многу важна година за преклопните смартфони. Google Pixel Fold се појави претходно, Huawei исто така се спрема, како и Oppo и...


Honor ќе го претстави следниот моќен Magic 3 со Snapdragon 888 Plus

Honor е во добра состојба, со оглед на тоа што САД ја тргна забраната за Android сервисите на уредите за кинескиот бренд. После...


Google апликациите официјално се враќаат на Honor телефоните

Honor 50 серијата официјално излезе во Кина, но уште пред да излезе новата серија на Honor беше веќе потврдено дека Google Mobile...


Излегоа спецификациите на 5G Honor 50, Honor 50 Pro, и Honor 50 SE

Honor 50 серијата е најавена со три нови смартфони. Honor 50 Pro ќе биде најскапиот модел со Snapdragon 778G 5G процесор, 6.72-инчен...


Honor V50 ќе биде прв смартфон со Snapdragon 755G процесор

Honor за "ванила" моделот на Honor 50 смартфонот најверојатно планинара да го употреби новиот осум-јадрен Snapdragon 755 процесор со 5G...


Honor 50 се појави со интересна камера поделена во два прстени

Honor во текот на јуни ќе го претстави новиот премиум смартфон Honor 50 за кој се очекува да понуди врвен хардвер, елегантен дизајн и...


TiMi Studios, креаторот на Call of Duty Mobile со огромна заработка во 2020

TiMi Studios, во сопственост на групацијата Tencent, e најголемиот развивач на игри во светот, објави Ројтерс. Компанијата кеширала 23,7...


Honor би можел да го лансира новиот предводник со Snapdragon 888 во јули

Honor повеќе не е под сопственост на Huawei. Тој би можел да лансира Qualcomm Snapdragon 888 смартфон во јули, откако претходно,...


Моќникот на Honor со Snapdragon 888 доаѓа во јуни

Honor како самостоен бренд подготвува целосно нов премиум смартфон кој ќе има моќни перформанси благодарение на турбо осум-јадрениот...


Huawei и Рен Женгфеи се убедени дека ќе успеат

Huawei беше на добар пат за преземање на водечката позиција на глобалниот пазар на смартфони. По продажба го надминаа Apple и го заземаа...


А1 Македонија со нова онлајн понуда во месецот на вљубените – Нов избор на атрактивни смарт уреди

А1 Македонија со новаонлајн понуда во месецот на вљубените – Нов избор на атрактивни смартуреди,со промотивни цени


Honor: Наскоро ќе имаме смартфони со Google Play Store

Honor открива дека наскоро ќе лансира нови смартфони кои ќе имаат целосен пристап до Google Play Store и сите Android сервиси бидејќи...


Honor тргна сам со првиот премиум смартфон V40 и компетитивна цена

Honor откако се одвои како бренд од Huawei за прв пат лансира самостојно сопствен премиум смартфон кој мора да се признае дека е одлично...


Honor V40 ќе има рекордно брзо безжично полнење

Honor V40 по се изгледа дека ќе биде доста атрактивен смартфон во високата достапна класа со неколку адути, а меѓу нив ќе биде рекордното...


Кога доаѓа новиот Honor V40?

Honor својот прв самостоен смартфон по разделбата со Huawei ќе го лансира на 12 јануари и веќе подготвува голема кампања со привлекување...


Од каде е црпена инспирација за камерата на Honor V40?

Honor живото без Huawei ќе го продолжи како посебна компанија со првиот смартфон кој ќе го лансира на пазарот. Станува збор за моделот...


Honor веднаш со нов смартфон по одвојувањето од Huawei

Honor започна како суб-бренд на поевтини смартфони го рамките на семејството на Huawei за потоа полека да добие автономен статус, а сега...