Новости

Huawei ги исполнува очекувањата на новата генерација со новиот смартфон nova 9 SE

Скопје, 25.03.2022 - Продажбата на HUAWEI nova 9 SE, новото издание на популарната серија nova 9, со камера од 108 мегапиксели,...


Мобилната апликација MAXTV GO отсега достапна и на AppGallery

Сопствената онлајн продавница за апликации на Huawei, AppGallery, секој ден се збогатува со нови локални и глобални апликации. Новиот...


HUAWEI nova 9 е претставен од група инспиративни поединци. Запознајте го тимот на nova!

Новиот паметен телефон од HUAWEI - nova 9 - е комбинација на уникатна естетика, ултра лесен дизајн, силна камера и моќни перформанси што...


Започнува продажбата на HUAWEI nova 9 на македонскиот пазар

Најновиот паметен телефон на Huawei може да се купи по препорачана крајна цена од 29.999 денари Од денес, најновиот смартфон на...


Trivago и Huawei го објавија стратешкото партнерство за развој на нови решенија за патување

trivago и Huawei заеднички ќе развијат решенија за прикажување на спонзорирани резултати од пребарување на хотели во Huawei Petal Search...


HUAWEI ги претстави новите уреди во Виена

На настанот беа претставени долгоочекуваниот паметен телефон HUAWEI nova 9, новиот паметен часовник HUAWEI Watch GT 3 и лимитираното...


Запознајте го HUAWEI nova 9 – динамичен и стилски паметен телефон

HUAWEI nova 9 ќе ви помогне да ја изразите својата индивидуалност благодарение на стилските бои и привлечниот дизајн Новиот...


HUAWEI nova 9 пристигнува на македонскиот пазар со преднарачка во комплет со Huawei Freebuds 4

HUAWEI nova 9 пристигнува на македонскиот пазар со кампања за претходна нарачка во комплет со Huawei FreeBuds 4


Се прогнозира дека Huawei ќе ја открие Mate 50 серијата следниот месец

Покрај сите опструкции од САД, се појави информација дека Huawei би можел да ја откаже Mate 50 серијата. Huawei Mate е премиум линија на...