Новости

5 идеи за фотографии и видео предизвици со Huawei P40 lite и неговата четирикратна камера од 48 MP

5 идеи за фотографии и видео предизвици со Huawei P40 lite и неговата четирикратна камера од 48 MP


Кои се тројцата претставници на серијата Huawei P40 што ќе се продаваат во земјава

Од 6 април на македонскиот пазар ќе се продаваат 3 нови модели, претставници на авангардната P серија со врвен дизајн и камера на Huawei...


Кога доаѓа Huawei P40 Lite на македонскиот пазар?

Заедно со премиерата на предводниците на P40 серијата, Huawei го најави ипретставникот во особено популарниот high-end сегмент од...


Почнува продажбата на Huawei P40 Pro и на македонскиот пазар во пакет со Huawei Watch GT 2

Почнува продажбата на Huawei P40 Pro и на македонскиот пазар во пакет со Huawei Watch GT 2, 50 GB меморија на Cloud и Huawei VIP Service


Huawei P40 lite излезе со 6GB RAM и 128GB ROM

Huawei го претстави новиот Huawei P40 lite, кој пристигнува со IPS дисплеј со големина од 6,4-инчи и резолуција од 2.310х1.180 пиксели....


Huawei P40 Lite и P40: Punch-hole со две селфи камери и 5G мрежа

Huawei P40 Lite и P40 ќе имаат ултра-широка леќа со 10х зум, што е навистина ексклузивна спецификација за послабите премиум верзии од...


Huawei P40 Pro: Пет камери со 52MP главен сензор

Неколку недели пред да излезе официјално новата Huawei P40 серија, излегоа спецификациите за камерите на трите модели. Huawei P40 Lite ќе...


Huawei P40 Lite E е веќе достапен во Полска со бесплатен Huawei Band 4

Huawei го претстави Huawei Y7p, кој ќе биде за азискиот пазар, додека за европски пазар ќе се вика Huawei P40 Lite E. Се уште не е пуштен...


Huawei P40 Lite пристигна во Европа

Huawei го лансираше првиот смартфон од новата P40 серија, и како вообичаено станува збор за Lite моделот кој припаѓа на средната висока...


Huawei P40 доаѓа во март следната година со подобра камера и издржлива батерија

Huawei P30 е еден од најдобрите смартфони, претставени годинава. Ричард Ју сподели некои информации за новите модели од P40 серијата,...


Веќе се познати деталите за Huawei P40 Lite

Huawei на почетокот на следната година ќе ја претстави новата серија на премиум смартфони Huawei P40 но, уште од сега веќе се познати...