Новости

Новата Galaxy A серија на телефони сон на сите љубители на фотографирањето

Времето е идеално за долги прошетки и обиколки по планини, градови и бројни знаменитости што ги има нашата земја, а кои можеби не сме ги...


Samsung Galaxy A82 е спремен да ја засили средната категорија

Samsung Galaxy A серијата добива нов член, а тоа е Galaxy A82 моделот, кој ќе биде познат под името Galaxy Quantum 2 на одредени пазари,...


Клучните спецификации на Samsung Galaxy A82 и дизајн

Samsung ќе има нов член во А-семејството во јули: Galaxy A82. Уредот излезе на Google Play Console. Кодното име на новиот модел е Galaxy...


Samsung Galaxy A52: Слики, спецификации, камера и цена

Како што го чекаме Samsung официјално да го открие наследникот за високо рангираниот Galaxy A51, излегоа реални фотографии од него...


Новиот Fossil Q Founder поддржан од Google

Во веќе густата Android Wear конкуренција пристигнува уште еден предизвикувач изработен од Fossil брендот со замисла за поквалитетен...


NO.1 A9 - теренец за екстремно-лоши услови

Телефонот NO.1 A9 е произведен за да го користите на премногу ниски температури...


Elephone ELE смарт часовник - Елеганција за 115 долари

Elephone покрај квалитетните смартфони сега се обидува да ја привлече корисничката база и на смарт часовници со новиот Elephone ELE кој е...


Alcatel Conquest е супер водоотпорен смартфон за 100 евра

Alcatel го лансираше Conquest еден од ретките евтини водоотпорни смартфони со цена од околу 100 евра, а притоа внимателно ги одбрал и...


Asus VivoWatch - Часовник за спортисти со екстра батерија

Asus го најави новиот смарт часовник Asus VivoWatch кој се издвојува од Android Wear понудата со посебен оперативен систем и може да се...


Alcatel OT Watch стартува за 130 евра

Смарт часовникот Alcatel OneTouch Watch кој прв пат го видовме во јануари за време на CES конечно ќе биде пуштен во продажба и веќе...


Часовникот LG Watch Urbane ќе ви донесе стил и престиж

LG Watch Urbane е новиот смарт часовник кој изгледа како да се симнал од моделите на модната писта со што јасно покажува кој ја има...


LG G Watch R наскоро ќе влезе во рингот

LG G Watch R е надополнување на понудата на смарт часовници на LG кој беше најавен уште во септември при одржувањето на саемот IFA во...


Официјално Samsung Gear S и LG G Watch R - Смарт часовници за мерак

Корејските гиганти и огромни конкуренти LG и Samsung директно се судрија и во ист ден ги промовираа новите смарт часовници Samsung Gear S...


Претставен Samsung Galaxy S5 mini - Мало и веќе видено

Samsung ја претстави и мини верзијата на премиум моделот Samsung Galaxy S5 која освен изгледот и неколку карактеристични опции во...


Официјално Samsung Gear Live - Евтин смарт часовник со Android Wear

Samsung Mobile сепак се приклучи на големото старо друштво и му го направи меракот на Google со нов смарт часовник Samsung Gear Live кој...


Samsung подготвува водоотпорен таблет

Samsung Mobile официјално поднесе барање за заштита на брендот Samsung Galaxy Tab Active што директно посочува дека наскоро ќе видиме...


Нови сочни детали за HTC One M8 Prime

HTC е подготвен да води беспоштедна битка со најголемите конкуренти Samsung и LG лансирајќи сопствена Prime верзија на HTC One M8 за кого...


Samsung Galaxy S5 mini ќе биде водоотпорен

Samsung Mobile потврди дека мини верзијата на премиум смартфонот Samsung Galaxy S5 исто така ќе понуди висок квалитет, а меѓу главните...


Внимавајте со водоотпорниот дизајн Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5 доаѓа со дизајн отпорен на вода, песок и прашина обезбеден преку IP67 стандардот со кој смартфонот може да го држите...


Lenovo го претстави водоотпорниот A660

A660 е првиот смартфон од Lenovo со IP67 сертификат, односно отпорен на прашина и вода до 1 метар во времетраење од 30 минути.