Новости

Oppo го претстави новиот предводник Find X5 Pro

Oppo ги претстави Find X5 и Find X5 Pro, кои имаат подобрувања кај батеријата и процесирањето на фотографии во самиот квалитет при...


Google официјално ги претстави Pixel 6 и Pixel 6 Pro со нов „Camera Bar“

Со Pixel 6 и Pixel 6 Pro, Google го направи најголемиот скок после Nexus серијата. Новите телефони се со тотално нов дизајн, свој Tensor...


Huawei ги претстави новите P50 и P50 Pro, ама само за Кина

Huawei одржа онлајн презентација за најновите смартфони P50 и P50 Pro, кои не се со 5G мрежа, туку само со 4G. Huawei става посебен...


Телефони.мк го тестираше Samsung Galaxy S21 во солена вода

Денеска го тестиравме Samsung Galaxy S21 на дело во солена морска вода, на длабочина од 1 до 2 метра и телефонот успешно го помина...


Motorola Defy е еден од најиздржливите смартфони

Motorola во партнерство со Defyphone го изработи новиот модел Motorola Defy кој е еден од најиздржливите смартфони на пазарот со Gorrilla...


Првиот OnePlus Watch нема да работи со Google Wear OS

OnePlus официјално потврди дека на 23 март ќе го претстави својот прв смарт часовник кој нема да работи со Google Wear OS туку ќе има...


Sony си даде автогол со водоотпорните телефони

Излезе дека водоотпорноста е реклама за да се продадат телефоните...


Samsung Galaxy S6 Active спремен за марш

Samsung Mobile повеќе не го крие постоењето на водоотпорниот Samsung Galaxy S6 Active кој покрај IP68 сертификатот, нуди и засилена маска...


Sony Xperia M4 Aqua лансиран во Европа со пониска цена

Sony Xperia M4 Aqua е новиот водоотпорен смартфон на Sony Mobile во средната класа кој откако беше претставен на MWC ја започнува...


Sony Xperia Z4 Tablet - Најмоќниот таблет досега

Sony Mobile прави пауза од лансирање на нови премиум смартфони, но затоа не се двоумеше при промоцијата на новиот таблет Sony Xperia Z4...


Пристигна неуништливиот Panasonic Toughpad FZ-E1 - Ги чекаме зомбите

Panasonic FZ-E1 новиот супер издржлив смартфон го дочека стартот на влез на пазарот во Европа, откако кај фановите на цврсти телефони...


Нуркање во длабочините со Sony Xperia Z3

Sony Mobile е првиот премиум бренд кој промовираше квалитетни водоотпорни смартфони и таблети и се уште го држи приматот кога е во...


Првото подводно отпакување направено со Sony Xperia Z3

Sony Xperia Z3 е одличен смартфон кој меѓу другото преку сертификатот IP68 има висок стандард на отпорност на вода и оштетување од...


Офцијално Sony Xperia M2 Aqua - Најводоотпорниот смартфон досега

Sony Mobile привлече големо внимание со Sony Xperia M2 смартфонот од средната класа кој за околу 350 долари нуди квалитетен дизајни...