Новости

Samsung Galaxy S23 Ultra добива нов 2x Portrait режим

Samsung постојано прави подобрувања кај својата најнова предводничка линија, досега изврши поправка на HDR прашањата и верува нови алатки...


Samsung Galaxy S23: Новата надградба со опција за префрлање на видео повици на таблети

Се шпекулира дека Samsung се подготвува за надградба на Galaxy S23 серијата, а на одредени места веќе ги има и новите опции, покрај...


Испакнатината на iPhone 15 Ultra е за 9.6% помала од минатогодишниот топ модел

Ликстерот Ice Universe претходно ги објави димензиите на iPhone 15 Ultra. iPhone 14 Pro Max има испакнатина на камерата од 4.18мм, додека...


Xiaomi 13 Ultra ќе биде глобално лансиран

Xiaomi Mi 12 Ultra беше лансиран само за кинески пазар, а сега излезе Xiaomi 13 за време на MWC конгресот. Новиот Xiaomi 13 Ultra ќе биде...


Реални слики со Galaxy S23 со кремова боја, S23 Ultra со зелена боја

Galaxy Unpacked 2023 евентот конечно го дочекавме. Вечер Samsung официјално ќе ја презентира премиум Galaxy S23 серијата. Веќе ги знаеме...


Ноќното фотографирање со Galaxy S23 Ultra ќе биде на друг левел

Ice Universe на Twitter објави дека ноќното фотографирање со најдобриот Galaxy S Ultra уред, ќе биде на повисоко ниво, односно...


Oppo оди по стапките на Apple и Google

Apple во своите смартфони, таблети и компјутери, користи свој дизајниран хардвер. Во оваа насока тргна и Google со последните Pixel...


Samsung планира нов тип на леќи за оптички зум кај Galaxy S24

Samsung најверојатно ќе има нов систем за зумирање со камерата кај Galaxy S24, открива Ice Universe на Twitter. Според него, Samsung во...


Galaxy S23 добива 25% подобрување со 8K снимањето

Популарниот ликстер Ice Universe (@UniverseIce на Twitter) тврди дека Galaxy S23 серијата значително ќе го подобри видео снимањето на...


Samsung наводно спрема помоќна верзија на Snapdragon 8 Gen 2 за Galaxy S23

Galaxy S23 се очекува да излезе во февруари, 2023 година. Ice Universe објави дека Samsung ќе има ексклузивна верзија со Qualcomm...


Камерата на Galaxy S23 Ultra ја демонстрира силата против Pixel 7 Pro

Ice Universe објавил слики со цел да демонстрира колку подобра е сликата со Galaxy S23 Ultra, во споредба со Galaxy S22 Ultra и најновиот...


Двокрилниот Fold 4 е подобрен во споредба со Galaxy Z Fold 3

Samsung е пионер во преклопната телефонија, кој постојано ги подобрува своите производи. Јужнокорејската компанија очекува годинава...


Samsung го спрема Galaxy Z Fold 4 со екстра перформанси

Samsung ја спрема новата генерација на преклопни смартфони, чие официјално претставување може да го очекуваме во текот на летните месеци....


Galaxy Z Fold 4 ќе има подобрена телефото камера од S22 Ultra

Преклопната технологија се повеќе се подобрува со текот на годините, за која Samsung моментално е лидер на пазарот. Сега имаме гласини...


Samsung Galaxy Z Flip 4 ќе добие поголема батерија и побрзо полнење

Следниот преклопен смартфон на Samsung би требало да добие поголем капацитет на батеријата, тврди Ice Universe. Galaxy Z Fold 4 ќе биде...


Протекоа спецификациите за камерата на Samsung Galaxy S22 5G и Galaxy S22+

Ликстерот Ice universe (@UniverseIce) ги објави спецификациите за камерата на претстојниот модел Samsung Galaxy S22 Ultra. Топ моделот на...


Motorola го спрема првиот смартфон со камера од 200MP

Ice Universe објави дека Motorola ќе биде еден од првите брендови за смартфони со телефон со камера од 200MP. Не се спомнува конкретен...


Samsung Galaxy S22 Ultra ќе биде со поддршка за брзо полнење

Samsung Galaxy S22 сега е во фокусот на вниманието, со оглед на тоа што пристигнува на почетокот на следната година. Стандардниот модел и...


Samsung Galaxy S22 доаѓа со тотално нов дизајн и нова камера

Протекоа нови слики за следниот предводник на Samsung од S-класата. Lanzuk добил информација од реномиран корејски бренд за снабдување со...


Galaxy Z Fold 3 спецификациите на тапет, Flip 3 е со двојно поголем надворешен екран

Очекуваме Samsung да ги открие следните преклопни смартфони за еден месец отприлика, а во меѓувреме протекуваат информации од...


Galaxy Z Fold 3 би можел да биде „спиритуален наследник“ на Note 20

Samsung Galaxy S21 Ultra пристигна со S Pen поддршка, но не изгледа како баш наследник на Galaxy Note серијата. Потоа се мислеше дека...